Wpis z mikrobloga

Miał ktoś coś podobnego ze będąc w Niemczech - w tym przypadku jeziorze bodeńskim - dostał komunikat od Orange ze witamy w Szwajcarii cena za 1gb 30 tys złotych i zanim się zorientowałem po dosłownie 7 minutach pozarlo mi kilkadziesiąt złotych. Jak to odkręcić? Nie byłem w Szwajcarii. Byłem caly czas w Niemczech. Pisalem na razie na czacie Orange ale oczywiście olewaja

#pytanie #orange #roaming #podroze
  • 22
@Szalom: w roamingu, zwłaszcza przy granicy, zawsze ustawia się sieć ręcznie. Ale każdy tego uczy się po pierwszym rachunku po powrocie. Kolega popłynął na 1700 w t-m i nawet sąd nie pomógł. Ja tylko na 400 w BiH. Teraz jak jestem 100 KM od granic UE to już ręcznie ustawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Szalom: Głupia sprawa - to tak naprawdę ani twoja wina ani sieci a bardziej tego jak działają telefony. Ja w Singapurze często łapię nadajnik z Malezji czy Indonezji i już raz mi się włączył jakiś pakiet za 15$ Udało mi się odkręcić ale babka powiedziała że sam muszę o to zadbać ręcznie wybierając sieć więc więcej raczej mi już nie zwrócą. Oczywiście ręczne kontrolowanie sieci jest upierdliwe bo jak faktycznie wyjeżdżam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szalom: koledze "zjadło" około 1000 zł jak mu na Cyprze złapało turecką sieć, też zapłacił, także mogło być gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)