Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#przegryw #pracbaza #kiciochpyta #logikaniebieskichpaskow #emigracja #grafika #sql #excel #python #niewiemjaktootagowac

mirki potrzebuje wskazówki, porady bo sam jestem zagubiony, występuje u mnie klasyczny strach przed nieznanym i brak odwagi aby "próbować"

obecnie pracuje w państwówce za 4k do łapy, idąc do niej ok. dwóch lat temu z umiejętnościami SQL i Excel liczyłem, że będę mógł dalej się rozwijać w tym kierunku, niestety poza dostępem do kursów udemy i próbie samokształcenia praca nie jest rozwijająca i ogólnie jeszcze tutaj siedzę prawdopodobnie do kwietnia, bo jestem na umowie na zastępstwo

jak się przełamać? często widzę w ogłoszeniach o pracę na analityka danych że jest wymagana znajomość (lub mile widziana) tableau i pythona. Obu tych rzeczy cały czas się uczę jednak nie wiem co powinienem umieć faktycznie i jak mogą wyglądać testy/pytania rekrutacyjne, czy bym się nadawał.

Z innej strony myślałem o przebranżowieniu się, gdyż zawsze gdzieś tam tkwiło mi w głowie zainteresowanie do after effects, montażu, a ostatnio do grafiki 3D - zakupiłem nawet kurs blendera na udemy, który nawet zacząłem przerabiać xD

i tu pojawia się kolejne pytanie - co powinienem potrafić chcąc dostać swoją pierwszą pracę w tej branży? jak powinno wyglądac portfolio? wiem, że montażysta montażyście nierówny i jeden będzie tylko przygotowywał lower thirds i proste napisy a inny będzie korzystał z rotobrushów, chroma keyów, dodawania obiektów 3d itd. i jak wygląda kwestia zarobków?

żeby było zabawniej to myślałem także o zrobieniu jakichś uprawnień na wózek widłowy lub spawanie i wyjazd za granicę, ale tutaj też trzeba mieć doświadczenie...swoją drogą wszędzie trzeba mieć, nawet na juniorskie stanowiska trzeba mieć 1-2 lata doświadczenia co jest kpiną

nie wspomnę już o tym, że oczywiście jestem samotny i skrzywiony psychicznie, ale jestem tego świadomy i chcę naprawić najpierw samego siebie i w końcu zdecydować się co chciałbym robić, w jakim kierunku, co byłoby słuszne itd... :)

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fa7ddce59819101655da0b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 3
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: 1. Zastanów się dobrze co dokładnie chciałbyś robić i na tym się skup. Przemyśl co daje ci największa satysfakcję, możliwości rozwoju, zarobki, możliwości pracy zdalnej czy inne priorytety jakie masz. Pomysł czy za 10 lat wolałabyś spawać czy siedzieć za biurkiem, pracować z ludźmi a może pracować skądś zdalnie. weź pod uwagę swoje zdrowie, w tym psychiczne, zastanów się czy po 8h przed kompem / z ludźmi / na callach
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak chcesz na tego analityka danych to zerknij sobie tutaj: https://www.kaggle.com/learn, to co może Ciebie zainteresować to python, pandas, data visualization, time series, data cleaning.

Jak Ci się podoba to możesz zajrzeć do tych książek: "Python For Data Analysis", Wes Mckinney; "Practical Statistics for Data Scientists", Andrew Bruce, Peter C. Bruce, and Peter Gedeck.

Obydwie książki powinieneś móc znaleźć w necie za darmo i jest to IMO preferowana metoda zgłębiania
  • Odpowiedz