Wpis z mikrobloga

Hejka!
Za tydzień jedziemy do pracy do #norwegia
Co myślicie:
1. Czy przed wyjazdem warto zainwestować w #ubezpieczenie #ac samochodu czy lepiej odpuścić? (Cały czas mam w głowie jak przy 3-dniowej wycieczce po Islandii prawie wyrwało mi drzwi przy mocniejszym wietrze)
2. Lepiej jechać samochodem z opcją gazu, który w benzynie pali jak smok i bierze olej jak szalony czy lepiej pojechać furą, która pali umiarkowanie benzyny i nie ma opcji gazu? Z tego co słyszałam jest tam całkiem mało stacji z LPG
3. Gdzie najlepiej szukać pracy? Został nam tydzień do wyjazdu. Praca na jakieś 3 miesiące więc nie będziemy wybrzydzać. Pisałam na grupie na fb ale nikt się nie odzywa. Może są jakieś inne portale, które warto znać?
Będę wdzięczna za każdą pomóc i zdanie.
Dziękuję za uwagę ()
#praca #norwegia #polacyzagranica #zagranico #pomocy #samochody #pracujzwykopem #lpg #benzyna #samochody
  • 20
@RudaMirabelka: 2. Lepiej jechać samochodem z opcją gazu, który w benzynie pali jak smok i bierze olej jak szalony czy lepiej pojechać furą, która pali umiarkowanie benzyny i nie ma opcji gazu? Z tego co słyszałam jest tam całkiem mało stacji z LPG

bez sensu pytanie przekalkuj za co zaplacisz minej po prostu

jest malo stacji lpg
@RudaMirabelka: kufa znowu enter xD

Noclegi szukajcie na finn.no i hybel.no, ale nie wiem czy da sie na 3 miesiace, zawsze pozostaje airbnb ale to zaryje widlami budzet

a pozwolenia, wszystkie papiery macie zrobione? czy to wyjazd 'na pałę'?


@lesiakova: jakie papiery i pozwolenia? To strefa schengen, mozna przyjechac z ulicy.
Inna sprawa ze wyrabianie D-nummeru, konta bankowego to droga przez meke...
@RudaMirabelka: ok, lapie. Ale zdajecie sobie sprawe ze czesto parkowanie jest platne i swoje kosztuje?
I dalej nie odpisalas gdzie jedziecie, zakladam ze nie chcesz mowic, wiec po prostu napisze ze w Oslo pewnie o robote najlatwiej, ale tez koszta najwieksze. Nie wiem jak znajdziecie lokum, ale jesli bedzie opcja wyboru zwroccie uwage czy prad wliczony, bo jak zacznie sie sezon grzewczy moze niezle ukasic budzet [wszystko jest na prad, ceny
@RudaMirabelka: Czy kupić AC to już bardzo indywidualna sprawa. Krótkoterminowe AC robi praktycznie tylko PZU i to drogo.
Natomiast ważniejsze nawet niż AC jest dobry assistance z dużym limitem holowania.

I oczywiście najważniejsze to ubezpieczenie wyjazdowe. Nawet mając #ekuz, albo posiadając ubezpieczenie lokalne od pracodawcy, one nigdy nie pokryją transportu do Polski.

Tutaj opowiadam, na co zwrócić uwagę kupując polisę na wyjazd zagraniczny.
W Twoim przypadku ważne jest sprawdzenie rozszerzenia