Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k szukam pierwszej pracy w #it którą mogę połączyć ze studiami dziennymi, i gdzie mi zapłacą.
Istnieje coś poza help deskiem i testowaniem?

Próbowałem się wbić na backend, ale jedyna oferta jaką dostałem to 3 miesiące bezpłatnego stażu, gdzie każdy komu pokazałem umowę stwierdził że jest napisana przez totalnego janusza (przykładowo zaoszczędził na prawniku przy pisaniu umowy, więc napisał o przekazaniu całości praw autorskich, i chyba nie wie o istnieniu osobistego prawa autorskiego które jest niezbywalne).

Nie wiem co ze sobą teraz zrobić. Zapisałem się nawet do biura karier na uczelni. Myślałem o przerobieniu materiału do data science, ale też nie wiem czy mi się to opłaci.
Boję się że ten bezpłatny staż to najlepsze co teraz mogę zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RedveKoronny: A co cię w ogóle interesuje? W czym chcesz robić? :) Jeśli interesuje Cię BE, to nie rozdrabniaj się i zdobywaj doświadczenie w tym kierunku. A jeśli już testowanie lub help desk, to np. przy projekcie i technologiach, w których chcesz się rozwijać.
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: Jakiś mianownik wspólny, który tu widzę, to może być Python + biblioteki. Niezbędny w datascience, a i na wyzszych latach matmy na pewno Ci się przyda. Więc jeśli jeszcze się nie uczyłeś, to ciśnij ;)
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: ja bym szedł na ten bezpłatny staż jeśli nie masz nic innego jako dev, jak już uzbierasz te 3 miesiąca expa to już rekruterzy inaczej będą patrzeć na Ciebie i bez problemu uciekniesz do lepszego miejsca
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: jak słusznie zauważyłeś, priorytet to zbierać doświadczenie. Przy czym jeśli nie może to być doświadczenie komercyjne to szukaj wszelkich okazji, żeby zdobyć chociaż to niekomercyjne. Może to być udział w kołach naukowych (niekoniecznie z twojego wydziału), hackathony, udział w konferencjach programistycznych etc.
Do tego oczywiście ciągły rozwój. Polecam naukę pythona, gdyż w tym języku łatwo sobie zakodować jakieś narzędzia pomocne do pracy ( i w zdecydowanej większości projektach programistycznych
  • Odpowiedz