Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
Kurde, nie ma chyba w moim ogródku żadnej rośliny która na coś nie zachorowała, jest pełen komplet chorób, grzyby, bakterie, wirusy, robale.
1. Kukurydza cukrowa cała jest oblepiona od mszycy i zachorowała na chorobę grzybową "głownia guzowata kukurydzy"
2. Arbuzy zachorowały na wirusa mozaiki
3. Fasola w kilku miejscach zaczęła się robić cała brązowa, wyczytałem że to prawdopodobnie jakaś bakteria
4. Brokuły są całkowicie opanowane przez mszycę kapuścianą
5. Dynię zaczęły tydzień temu bardzo mocno schnąć, a jeszcze chyba za wcześnie
6. Szpinak miał całe korzenie oblepione od mszycy
7. Rzodkiewka też opanowana przez mszycę
8. W zeszłym roku miałem ziemniaki i w każdym jednym ziemniaczku siedziała glizda, stonka też oczywiście była (mimo że miałem tylko jakieś 4 krzaczki xD)
9. W zeszłym roku miałem marchew i była cała zdeformowana, do tego podgryzly ją jakieś robale
10. Sałatę zjadły mi ślimaki XD

Jedyne rośliny które się jeszcze trzymają to pomidory i słoneczniki, na słonecznikach było tylko trochę mszycy a do pomidorów nie mam żadnych zastrzeżeń póki co
#ogrodnictwo #uprawiajzwykopem #rosliny #zalesie
HumanBeing - Kurde, nie ma chyba w moim ogródku żadnej rośliny która na coś nie zacho...

źródło: comment_16605372003iYruz3qHWeDtvzYFrlN2B.jpg

Pobierz
  • 17
@HumanBeing: Moja teściowa mówi bys zrobił roztwór z drożdży i spryskał wszystkie nowe sadzonki tym roztworem. Na już zarażone to nic nie da, ale na nowe to zapobiega rozprzestrzenianiu się grzybów.
@maQus: wiem, bo sam tak robię, żeby mieć ładne np pomidorki. Jeśli chodzi o nie, możesz przekazać teściowej, że kiedy je podlewa, to nie powinna lać po łodydze, tylko bardziej wokół niej. Pomidory mają to do siebie, że jeśli łodyga będzie miała zbyt wilgotno, to dużo chętniej dostaną jakiegoś grzyba. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozdrów ja tak w ogóle.