Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakie są plusy i minusy życia w #gdansk / #gdynia / #trojmiasto ? Nie biore pod uwagę kryterium pracy, bo mam możliwość pracy w każdym większym mieście.
Skończyłem studia i mam chęć przeprowadzić się gdzieś na stałe.
Obecnie jeszcze mieszkam w #warszawa ale póki co miasto wydaje mi się zbyt duże i rozległe, nawet godzina czasu na dojazd w jedną stronę i ceny nieruchomości z kosmosu.
Wiem, że w trójmieście jest tylko troche taniej z mieszkaniami (jak już to bym kupił, a nie wynajmował), ale może lepiej sie tam żyje i jest większy komfort lub lepszy klimat? Jakie są plusy i minusy wg Was?
Może z doświadczenia polecicie jeszcze jakieś miasto? Jestem z północno-wschodniej części kraju i dlatego myślę nad trójmiastem, ale jeśli wiecie z doświadczenia jak jest też gdzieś w innych miastach to piszcie. Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62f95ef05b034b7c89657010
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Plusy- plaże,lasy tereny okoliczne blisko do lotniska.Duża ilość atrakcji oraz wszelakich metod spędzanie wolnego czasu.Minusy w sezonie potrafi być p---------e z korkami(zwłaszcza jak 3 miasta rozjebia wszystkie budowy i przebudowy dróg na lato). Po sezonie jest mega urokliwy vibe w Gdańsku czy Sopocie bez turystów. Zawsze coś się dzieje jeśli chodzi o eventy kulturalne. Kolejny plus nie jest to Warszawa
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja w trójmiasto wytrzymałem jakieś dwa lata. Najgorsze było dla mnie to, że było tam za głośno. PKP i główna droga dojazdowa biegnie przez środek trójmiasta. Imo zbyt wysokie ceny jak na to co oferuje trójmiasto + turyści. Morze to nie morze, a rosołek (zatoka). Na plus fajna infrastruktura dróg rowerowych.
  • Odpowiedz
Najgorsze było dla mnie to, że było tam za głośno.


@Mazowia: zależy skąd jesteś i jak żyłeś zza młodu. Znajomy jest przyjezdnym z mniejszego miasta (które w nocy śpi) i jak on kładzie się spać, to musi mieć odpowiednie warunki. Nie da rady np. spać w pokoju z oknem wychodzącym na ulicę (gdzie raz na jakiś czas przejedzie autobus).
Ja z tym problemu nie mam, może i czołg obok przejechać, a ja co najwyżej na drugi bok się przekręcę.

@AnonimoweMirkoWyznania: trójmiasto jest bardzo sezonowe - czuć to np. latem, gdzie odbywa się masa większych atrakcji (Opener, Jarmark, różnego rodzaju Airshow), ale także w okresie szkolnym (wtedy autobusy są zapychane młodzieżą). Najlepiej pracować wg nienormatywnych godzin, bo 7-9 i 15-17 to zazwyczaj są to godziny migracyjne między
  • Odpowiedz
@luji: Jest dokładnie na odwrót jak napisałeś. Poza wakacjami są największe korki, a w wakacje jest luz, dlatego tez remonty dróg są planowane na wakacje. W wakacje ewentualnie może być większy ruch przy dojazdach na plaże i parkingach.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Każde inne duże miasto będzie miało gorszą jakość powietrza niż 3miasto, a to duży plus. Chyba, że zamieszkasz w okolicy szadółek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo dużo lasów / parków w okolicy i w samym mieście. Korki raczej mniejsze niż w Kraków / Warszawa / Wrocław, ale niestety jak jesteś niesamochodowy to względem Warszawy nie masz metra w 3mieście, bo SKMki nie porównywałbym do Metra,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mieszkam tu od kilku lat, wcześniej - południe Polski.
Minusy: 1. Zjadliwe, p--------e zimy: gdy na Południu było -10, świeciło słoneczko, a pod butem wesoło skrzypiał puszysty śnieg, na Północy pizgające wiatry i deszczośniegi sprawiały, że gruba kurtka używana na Południu dopiero przy dużych mrozach okazywała się niewystarczająca nad morzem mimo pozornej dużo wyższej temperatury otoczenia. W skrócie: zimą wilgoć, ciemno i wieje.
2. W turystycznych miejscach w sezonie
  • Odpowiedz
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania zrobie ci kopiuj - wklej jedego mojego ostatniego posta odnośnie tego samego tematu :

ceny warszawskie, zarobki bydgoskie, z-----y rynek nieruchomości kupno/wynajem, jesli prowadzisz firme to rynek nie jest tak chłonny jak warszawa, kraków czy poznań, brak miejsc parkingowych, strefy parkowania w głównym mieście w cenie 15zł za godzine, w sezonie korki takie że stoisz po 1,5 godziny jak nie więcej na obwodnicy trójmiasta, wkurzający turyści którzy generują ceny kosmiczne w sezonie, komunikacja miejska jeśli rezygnujesz z auta (nie polecam) jest totalnie do papy, nic nie działa tak jak powinno ( #codzienneszkalowaniegdanskiegozbiorkomu )

Pogoda - temat tabu, w lato mokro, w zime p----i bardziej niz w innych rejonach Polski.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ale powierzchniowo trojmiasto jest zbliżone do Warszawy, więc jeśli uważasz stolicę za zbyt rozległą i duża to tutaj jest jeszcze gorzej - w Warszawie najbardziej oddalone od siebie punkty to ok 32km drogami. W Trójmieście jest to 69km.

Do tego najstarsze pociągi w całej Polsce, c-----y rynek pracy, nieruchomości absurdalnie drogie. Projekty inwestycyjne realizuje się w procedurze zbuduj i zapomnij. Wszystko wisi na obwodnicy, nie da się jeździć tym
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Mieszkam w 3city z 3lata jakoś i szczerze mówiąc jest tutaj drogo w huk jak na to co oferuje miasto, ale to moja opinia, wolałbym mieszkać w Warszawie, bo ceny podobne, a miasto ciekawsze moim zdaniem.
  • Odpowiedz