Wpis z mikrobloga

Pytanko do osób, które zmieniały obręcze ze stockowych rowerów ze średniej półki (Marin here): czy jest duża różnica po założeniu jakichś alu kół na piastach mavica/dt swiss i podobnych? Chodzi za mną myśl wrzucenia jakichś używek, żeby sprawdzić, jakie są różnice. Niestety carbon nawet używany to trochę wysoka półka dla mnie, a takie alu można dorwać za te 600-1000zł komplet.

Nie chcę za dużo inwestować w obecny rower, bo planuję w przyszłym sezonie lub za dwa wymiane na cos lepszego. U mnie obecnie nie ma sztywnej osi, tarcz centerlock itd.
#rower #szosa
  • 12
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@XpedobearX: ja zauważyłem ogromna różnicę w zmianie stołowych kół Focusa na Shimano Wh-R501. Niby Shimano to najniższa półka, ale okazały się znacznie, znacznie sztywniejsze. Szczególnie na zjazdach nagle się okazało że rower przestał myszkować i jeździ się pewniej. Ważę sporo, to też na pewno ma znaczenie.
@XpedobearX: miałem przepaść podczas jazdy z zmiany stockowych kół na DTSwissy aluminiowe. Sztywność, utrzymanie wysokich prędkości (szosa na starych kołach szybciej wytracała prędkość) brak zamieszania z brudnymi piastami, Swissy mają uszczelnione.
Ogólnie jestem pod wrażeniem przesiadki na markowe koła, uważam, że warto. Często są na promocjach takie koła.