Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracowałem w wielu zawodach, rok temu przebranżowiłem się do IT i tak nadętych bufonów jak programiści spotkałem tylko w zarządach najgorszego januszexu.

Ja nie wiem gdzie powstał mit o „przyjaznych swojskich piwniczakach chętnie dzielących się swoją wiedza” ale wiem ze nie ma on pokrycia w polskich realiach.

Tutaj programiści uważają się za panów świata, mających specjalistyczna wiedzę na absolutnie każdy, podkreślam każdy temat od matematyki przez politykę, wojnę aż po fizykę kwantową i to tylko dlatego ze zarabiają trochę więcej niż średnia krajowa w rzeczywistości nie robiąc nic nowoczesnego (nie liczac ludzi z sillicon valley oczywiście) na dodatek widać u nich pogardę do gorzej opłacanych zawodów lub nawet juniorów którzy są „upierdliwi”.

Widać to szczególnie tutaj na wykopie z którego zrobili sobie takie zamknięte grono gdzie gardzą wszystkim co nie jest związane z „arystokrackim” IT. I nie mówię, ze wszyscy tacy są, jednak przeraźliwa większość jest gatekeeperami i niestety wykazuje się bardzo wysokim ego.

Co ciekawe w przeciwieństwie do tego co piszą na wykopie większość bardzo niechętnie dzieli się swoją wiedzą ani nie ma ochoty jakkolwiek komukolwiek pomagać, jest samolubna i protekcjonalna.

Co w sumie jest bardzo smutne i doskonale pokazuje obraz polskiej mentalności, gdzie pokora i szacunek do innych zanika wraz z przypływem większej gotówki. Klasizm w czystej postaci.
#zalesie #informatyka #korposwiat

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62f9090b5b034b7c8965661b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: xD
Programiści są spoko, tylko nie przywiązują wielkiej wagi do uczuc ludzi których nie lubią, albo uważają za idiotów.
Takich ludzi którzy się przekwalifikowali i po bootcampie wydaje się ze będą super programistami to taki senior przeciętny uczył już przynajmniej kilku. Strata czasu i nerwów po prostu w 99proc przypadków.
No ale nie podoba ci się wśród programistów to idź gdzie indziej. Na produkcji pewnie poczujesz się jak w domu;)
Nie dzielenie sie wiedza moze miec rozne powody.

-brak umiejetnosci przekazania wiedzy
-konkurencja na rynku
-brak wiedzy i udawanie od x lat ze sie ja posiada

Na moke wszysykie 3

@bobikufel: - deadline i własne sprawy zwłaszcza w jakiś #!$%@? firmach programista ma taskow do zrobienia, pm płacze o deadliny a tutaj jeszxze miałby uczyć kogoś kto co chwile truje dupe o jakaś #!$%@? która w 99 proc da się znaleść
@AnonimoweMirkoWyznania: W IT programiści to są ludzie, którzy muszą mieć pewne cechy. Cechy te niestety nie sprawdzają się dobrze w relacjach społecznych (a w zasadzie są negatywne). Niestety, aby ogarniać wiele języków programowani na wysokim poziomie, umieć to korelować ze sobą w celu rozwiązywania różnych problemów, tworzyć algorytmy w tych nienaturalnych językach - trzeba mieć trochę inaczej rozwinięty/zbudowany mózg. Determinuje to także zachowania socjalne. Wśród programistów bardzo wielu jest wycofanych narcyzów
yolo: Nie wiem czy może Twoje odczuwanie tego w taki a nie inny sposób nie jest spotęgowane tym że:

W IT zawsze zasada była niepisana, że najpierw problem próbujesz rozwiązać sam, potem zaglądasz do dokumentacji, firmowej woli, googlujesz randomowe stronki, wchodzisz na IRCa języka, i tyłek zawracasz innym zajętym ludziom dopiero na samym końcu.

To jest wolne na początku, ale po drodze uczysz się masy rzeczy, zarow o tych ogólnych jak