Wpis z mikrobloga

Za 3 tygodnie zaczynałbym pracę w IT jako względny świeżak ( nie wiem w sumie, czy sklasyfikować to jako staż, czy stanowisko juniorskie bardziej, ale nieważne ). Dostałem zadanie, żeby pomyśleć, jaka stawka by mnie interesowała - nie mam pojęcia, co odpisać. Rozmowa kwalifikacyjna nie obejmowała niemal żadnych konkretów w kwestii skilla z danej dziedziny ( sporo szczęścia miałem w sumie :) ) + nie zostały zaproponowane żadne widełki płacowe.

Miejsce pracy
  • Odpowiedz
@omogl1n: mysle ze jeden #!$%@?, poki sie nie robi w jakims gownie to trzeba pchac sie w to w co sie nakbardziej lubi bo na tym topie te stawki i tak nie sa jakies rozne miedzy stanowiskami technicznymi. Troche wiecej moze zarobi jakis devops, ale niewykluczone ze za kilka lat to sie zmieni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@omogl1n: consulting ale taki w gówno korpo kodzie gdzie cie wysyłają po całym świecie bo gownokody tak okropne ze juz nikt inny tego nie ogarnie. Infra w dostawcach usług, więc Java 6, czasami nawet golang czy Python. Ewentualnie finansjerka gdzie grom go wie co spotkasz ale i tak będziesz przepytany z leetcode hardcore level
  • Odpowiedz
@omogl1n
Konsultanci SAP zarabiają górę siana, ale trzeba być masochistą żeby to robić.
Programowanie aplikacji opartych na blockchain.
Data science i Big data: synapse, pyspark, data warehouse i data lake, takie sprawy.
AI w Pythonie.
To moje typy i predykcje co będzie trendi w najbliższych latach.
  • Odpowiedz
@simon999 bo mało kto chce to robić, SAP był pisany 30 lat temu, jest dużo wiedzy tajemnej i plemiennej, abap jest mało przyjaznym językiem do programowania, narzędzia są nieintuicyjne.
Plus jest taki, że jak umiesz jednego SAP to umiesz wszystkie. W sensie tabela z zamówieniami to ta sama tabela zawsze, z tymi samymi kolumnami. Ewentualnie są dołożone jakieś specyficzne dla danej firmy, ale Core jest zawsze ten sam. Dlatego taki sapowiec
  • Odpowiedz