Wpis z mikrobloga

Jak nauczyć się szybko czytać po rosyjsku? Cyrylicę znam, ale czytam bardzo wolno plus mam problem z zamienianiem "о" na "a" i niezrozumiałymi zasadami czytania. Np. "его" powinno sie czytać jako "jego" a czyta sie "jewo", albo "что". Czemu "szto" a nie "czto"? Ale tak jak mówię, mimo znajomosci cyrylicy trudno mi czytac szybko jak normalnie w alfabecie lacinskim, a do tego wydaje mi sie to wszystko obce. Chce przestawic mozg zeby nie mial tej blokady jak widzi cyrylice i czytac to "jak swoje".

#gownowpis #jezykiobce #rosja #rosyjski #pytanie #anonimowemirkowyznania
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FCB1899: Bo czytamy, choć z tego nie zdajemy sobie sprawy, całymi wyrazami. Znamy kształt wyrazów. No a z cyrylicą widocznie za mało masz do czynienia i nie znasz kształtu wyrazów. Też cyrylicę czytam jak dyslektyk.
  • Odpowiedz
@FCB1899: No a dlaczego sz czytamy w taki sposób, a nie jak s i z? No bo tak jest ustalone, większość takich reguł można ogarnąć przed, wiele będzie się utrwalało w trakcie nauki. I no nie nauczysz się inaczej szybko i poprawnie czytać jeśli tego nie będziesz robić
  • Odpowiedz
@FCB1899: kwestia obycia z jezykiem, zaczniesz wylapywać te rzeczy jak wiecej czasu spedzisz. Najlepiej odpal sobie jakis jutuberow rosyjskich na YT i wlacz napisy od razu po RU i w ten sposob sie tez ucz.
  • Odpowiedz