Wpis z mikrobloga

@pjoter-syn: Kto i jakie przekręty na VAT robili w PO? Bo to raczej nie kwestia krótkiej pamięci, a to, ze dałeś sobie wcisnąć ładna propagandę. Ilu skazał ten praworządny ukochany PiS?

Afery PO przy aferach PiSu to pikus. Ten rząd p-----------l tyle kasy, przez swoje kolesiostwo, układziki i niekompetencje - afery PiSu się liczy już w setkach.

Dymisje w rządzie PO: Czuma, Łukasik, Klich, Drzewiecki, Ćwiąkalski, Sulik, Nowak - mówię
  • Odpowiedz
@gunsiarz: Np. Minister Sprawiedliwości PO podał się do dymisji po samobójstwie osadzonego w jednym z zakładów karnych (powiesił się). Ćwiąkalski.

Ludzie niestety mają krótką pamięć lub braki w wiedzy. A warto wiedzieć jak wyglądała polityka przez pisdem.
  • Odpowiedz
@stanleymorison: Tak, pamiętam.
Pamiętam też, jak grupa młodych ludzi na letnim obozie w 2001 cieszyła się, że "zalało AWS". Choć wtedy nie bardzo wiedziałem, co mieli na myśli.
Oraz jak parę lat wcześniej Polacy na prowincji wykrzykiwali hasło "Oddajcie nam powiat". I niedługo potem ich życzenie zostało spełnione - miejsce 49 województw utworzonych jeszcze za Gierka zajęło 16 województw i dużo więcej powiatów, aczkolwiek nazwy owych województw nie bardzo odpowiadały krainom historycznym, do których nawiązywały.
Oraz jak 12 marca 1999 o godz. 19 w TVP 1 nie wyemitowali "Smerfów" z powodu transmisji uroczystości przyjęcia Polski do NATO - o którym to NATO wtedy praktycznie nic nie wiedziałem (a tym bardziej moja młodsza siostra, która chciała wtedy oglądać "Smerfy").

Oraz jak 31 października 2003 zgodnie z porozumieniem samorządu uczniowskiego z dyrekcją szkoły kto tego dnia przyszedł do szkoły przebrany na Halloween np. za wampira, wilkołaka, innego upiora czy czarownicę, ten miał nie być pytany na lekcjach. I jak w tym samym okresie, po raz ostatni w życiu byłem w kinie ze szkołą - na filmie "The Doors" Olivera Stone'a
  • Odpowiedz
  • 4
@Mochiron no taka afera Rywina na przykład, która r-------a rząd SLD.
Nie pamiętam czy były jakieś dymisje tak konkretnie, ale momentalnie powstała komisja, sprawa była dokładnie i publicznie badana, co doprowadziło do zmiażdżenia partii rządzącej przez opinie publiczną i porażki w wyborach. Dziś na wałki tej skali suweren mówi: "typowy czwartek".

Konsekwencji, wyroków itp, pomimo szumnych zapowiedzi ówczesnego posła (a w konsekwencji ministra) zero - nie było. Teraz masz jeden strzał,
  • Odpowiedz
@Trojden: no jeśli chodzi o przykłady anegdotyczne to za rządów peło mieliśmy klasą iść do jakiś film do kina i ostatecznie to odwołano, bo nauczyciele dowiedzieli się, że to był film zakazany przez kościół xD
  • Odpowiedz