Wpis z mikrobloga

Każda duża rzeka ma gdzieś swoje początki. Każdy duży problem ma początek w małym problemie.
Na zdjęciu widzicie zrzut ścieków z hotelu Arłamów wprost do leśnego potoczka w rezerwacie ścisłym "Turnica" na terenie Turnicki Park Narodowy - projektowany .

Mija 10 dni od powiadomienia o tym odpowiednich służb przez Inicjatywa Dzikie Karpaty . Spodziewacie się, że zrobiono nalot, hotel został zamknięty, a dyrekcja wyprowadzona w kajdankach?
Może chociaż jakaś kara? Ha! Nic z tego, marzyciele.

W długi weekend jak zawsze pełno ludzi, załoga zapracowana, biznes się kręci. I chyba nikomu to nie przeszkadza poza awanturującym się "ekologami". Ścieków nawet więcej niż zwykle.

Wody Polskie w swojej odpowiedzi na interwencję stwierdziły, że... sprawa jest im znana. Że już w maju rozmawiali na ten temat, a Hotel Arłamów zobowiązał się do..... no nie wiem, do czego, generalnie, do poprawy. I, że w ogóle to musi przebudować oczyszczalnię. Ale do tego czasu nic nie zrobi, rozumiecie????? Nic.

A cały hotel oklejony jest plakietkami pod tytułem "Eko-Arłamów" z budującymi informacjami, jacy oni to są proekologiczni. Dla gorzkiej uciechy załączam kilka z nich.

Dla niedowiarkow poniżej całe wyjaśnienie Wód Polskich:

„ 5.08.2022 r. rzeszowskie „Wody Polskie” otrzymały zgłoszenie dotyczące możliwości nielegalnego odprowadzania nieczystości w miejscowości Arłamów. Sprawa jest nam znana. RZGW w Rzeszowie już w maju br. podjęło stosowne kroki w celu zlikwidowania wykrytych nieprawidłowości.

10.05.2022 r na terenie Hotelu Arłamów S.A przeprowadzono przegląd pozwolenia wodnoprawnego. W trakcie przeprowadzonego przeglądu ustalono m.in. niezgodność zapisów ww. pozwolenia wodnoprawnego ze stanem rzeczywistym w zakresie schematu oczyszczania ścieków bytowych wprowadzanych do potoku bez nazwy (dopływ potoku Jamninka). Dodatkowo przeprowadzono wizję w terenie wylotu odprowadzanych ścieków. W obrębie ww. wylotu nie zlokalizowano innych źródeł zanieczyszczenia, tj. innych wylotów.

Zgodnie z ustaleniami z przeglądu podmiot odprowadzający ścieki (Hotel Arłamów S.A.) zobowiązał się m.in. do przebudowy hotelowej oczyszczalni ścieków, uporządkowania terenu wokół wylotu, wyczyszczenia koryta z namułów, złożenia wniosku o zmianę pozwolenia wodnoprawnego oraz regularnego przekazywania wyników z pomiarów ilości ścieków wprowadzanych do potoku. W chwili obecnej w Zarządzie Zlewni w Przemyślu procedowane jest postępowanie w zakresie zmiany przedmiotowego pozwolenia wodno-prawnego"Każda duża rzeka ma gdzieś swoje początki. Każdy duży problem ma początek w małym problemie.
Na zdjęciu widzicie zrzut ścieków z hotelu Arłamów wprost do leśnego potoczka w rezerwacie ścisłym "Turnica" na terenie Turnicki Park Narodowy - projektowany .

Mija 10 dni od powiadomienia o tym odpowiednich służb przez Inicjatywa Dzikie Karpaty . Spodziewacie się, że zrobiono nalot, hotel został zamknięty, a dyrekcja wyprowadzona w kajdankach?
Może chociaż jakaś kara? Ha! Nic z tego, marzyciele.

W długi weekend jak zawsze pełno ludzi, załoga zapracowana, biznes się kręci. I chyba nikomu to nie przeszkadza poza awanturującym się "ekologami". Ścieków nawet więcej niż zwykle.

Wody Polskie w swojej odpowiedzi na interwencję stwierdziły, że... sprawa jest im znana. Że już w maju rozmawiali na ten temat, a Hotel Arłamów zobowiązał się do..... no nie wiem, do czego, generalnie, do poprawy. I, że w ogóle to musi przebudować oczyszczalnię. Ale do tego czasu nic nie zrobi, rozumiecie????? Nic.

A cały hotel oklejony jest plakietkami pod tytułem "Eko-Arłamów" z budującymi informacjami, jacy oni to są proekologiczni. Dla gorzkiej uciechy załączam kilka z nich.

Dla niedowiarkow poniżej całe wyjaśnienie Wód Polskich:

„ 5.08.2022 r. rzeszowskie „Wody Polskie” otrzymały zgłoszenie dotyczące możliwości nielegalnego odprowadzania nieczystości w miejscowości Arłamów. Sprawa jest nam znana. RZGW w Rzeszowie już w maju br. podjęło stosowne kroki w celu zlikwidowania wykrytych nieprawidłowości.

10.05.2022 r na terenie Hotelu Arłamów S.A przeprowadzono przegląd pozwolenia wodnoprawnego. W trakcie przeprowadzonego przeglądu ustalono m.in. niezgodność zapisów ww. pozwolenia wodnoprawnego ze stanem rzeczywistym w zakresie schematu oczyszczania ścieków bytowych wprowadzanych do potoku bez nazwy (dopływ potoku Jamninka). Dodatkowo przeprowadzono wizję w terenie wylotu odprowadzanych ścieków. W obrębie ww. wylotu nie zlokalizowano innych źródeł zanieczyszczenia, tj. innych wylotów.

Zgodnie z ustaleniami z przeglądu podmiot odprowadzający ścieki (Hotel Arłamów S.A.) zobowiązał się m.in. do przebudowy hotelowej oczyszczalni ścieków, uporządkowania terenu wokół wylotu, wyczyszczenia koryta z namułów, złożenia wniosku o zmianę pozwolenia wodnoprawnego oraz regularnego przekazywania wyników z pomiarów ilości ścieków wprowadzanych do potoku. W chwili obecnej w Zarządzie Zlewni w Przemyślu procedowane jest postępowanie w zakresie zmiany przedmiotowego pozwolenia wodno-prawnego"

#odra #wodypolskie #ekologia #afera

Oceniamy tutaj

Hotel Arłamów
13 443 10 19
https://goo.gl/maps/3uFwUiw86HBvNciY9
E.....e - Każda duża rzeka ma gdzieś swoje początki. Każdy duży problem ma początek w...

źródło: comment_1660468455LHY5oFjDQCRIItr741DVzv.jpg

Pobierz
  • 110
@polejpolej: Masz tu przekroj spoleczenstwa, lincz, ale nikt nie mysli. Tez uwazam, ze sprawa nie jest w ogole godna awantury, hotel zapewne ma oczyszczalnie sciekow, tylko sa w niej jakies nieprawidlowosci, a na zrzut maja pozwolenie, i slusznie, bo jesli oczyszczone scieki moga wracac do obiegu wszedzie, to dlaczego nie moga wylatywac do rzeki.

Mozesz napisac, jak skonczyla sie ta sprawa z tatuazysta?
@Ebebebebebe Nie wiem jak jest w tym przypadku, nie mnie to oceniać ale wiecie, że istnieje coś takiego jak pozwolenie wodnoprawne wydawane dla konkretnego podmiotu? To pozwolenie warunkuje szereg rzeczy m.in ilość konkretnych zanieczyszczeń w ścieku jakie może taki podmiot oddawać. Takie pozwolenie narzuca obowiązkowe raportowanie stanu tego ścieku za pośrednictwem akredytowanych laboratoriów i jeżeli nie ma przekroczeń a mają na to pozwolenie to każdy może im naskoczyć ;)
@Sprus: Nie zrozumiałeś komentarza. Napisałem, że takie akcje powinny robić instytucje państwowe, bo główny problem tej afery jest taki, że #!$%@? robią, dopuścili do katastrofy ekologicznej, zamiatają sprawę pod dywan i nie ostrzegają ludzi o być może śmiertelnym dla nich zagrożeniu.
@NieMogeSieZarejestrowac: bo tak działają służby w polsce

możesz więc naiwnie wierzyć, że zadziałają i może faktycznie za rok albo dwa zadziałają najpierw ustalając miejsce, później ustalając skład, później ustalając sprawcę, wystawiając mandat od którego się odwoła, po 2 latach zbierania dowodów sprawa trafi do sądu i po trzech, czterech latach zapadnie wyrok, później sprawa zostanie skierowana do odpowiednich służb które z braku pieniędzy przesuną realizację na kolejny rok i w końcu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ebebebebebe: nie wiem, nie znam się ale mieszkają obok takiej rury, po prostu bym ją czymś zatkał. Jak oni mogą coś takiego wybudować i się do niej nie przyznawać, to każdy tą rurę może zatkać betonem lub najlepiej skierować ścieki bezpośrednio do właściciela
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ebebebebebe: #!$%@? ale mnie właśnie takie coś #!$%@?. My jako jednostki obywatele jesteśmy #!$%@? z każdej strony by być eko. Masz segregować śmieci i płacić 300% więcej co roku za ich wywóz. Masz nie palić węglem bo ci policja nalot zrobi. Masz żreć syfne mięso bo to eko jest 4x droższe i wszystko co eko to drożyzna. Ja wiem że to biznes ale człowiek faktycznie się przestawia mentalnie i zaczyna dbać
Jakbyś widział pożar lasu to też wrócilibyś do domu i napisami posta na Facebooku zamiast pobiec i gasić?


@Sprus: Serio pobiegłbyś gasić zamiast wezwać strażaków? Niektórzy z nich giną gasząc pożar, więc robienie tego na własną rękę jest głupotą.

Bycie takim vigilante nie jest dobre, bo albo faktycznie masz rację i postąpisz słusznie, albo wcale jej nie masz i zrobisz gorzej niż było. Po to są służby, żeby zrobić to tak,
@not_me: tak zależnie od tego jaki to pożar

widząc z okna jak płoną łąki nie raz dzwoniłem na osp a sam z sąsiadem biegłem gasić zanim przyjadą

nie raz letnicy na przykład #!$%@? gorący węgiel do plastikowych śmietników które się zapaliły i zamiast czekać na osp aż ogień strawi pół lasu to brało się sąsiada i gasiło pożar

no, ale zamiast tego można też wrzucić posta na facebooka, albo tylko zadzwonić
@Sprus: co do parcia ma media to racja ale też zatykanie rury to jest bardzo doraźne rozwiązanie. Przyjdą, odkorkują i zabawa od nowa? Płacę podatki na służby które mają się tym zająć, i nie bardzo mam ochotę babrać się w gównie albo narażać na szarpanki bo rura kończy się na prywatnym terenie.