Wpis z mikrobloga

Mirki #sodastream.

Po jakimś czasie korzystania "skończyła się butla"- przestała gazować napoje, więc zakupiłem adapter do jej napełniania. Po podpięciu pod adapter okazało się, że z butli którą chciałem nabić nabój mam mniejsze ciśnienie niż z "pustej" butli soda stream (XD).

Pusta butla soda stream trzyma ciśnienie około 900 PSI, a po zważeniu wynika że w środku jest jeszcze 200g z 450g CO2, więc butla jest praktycznie do połowy pełna. Zacząłem się zastanawiać czy z moim sodastreamem jest coś nie tak (jeśli tak to co), czy może one po prostu "tak mają" i wykorzystują butlę tylko do połowy? Brat twierdził, że rzekomo coraz słabiej gazowala wodę, aż w końcu całkiem przestało (co wyglądało jak naturalne się jej wyczerpanie) :/
Nullek - Mirki #sodastream. 

Po jakimś czasie korzystania "skończyła się butla"- p...

źródło: comment_1660309059cwKipnIa4VPSQ0UJkZ9tm8.jpg

Pobierz
  • 22
@Nullek: to nie jest żadne skomplikowane urządzenie. w butli jest zawór, który po naciśnięciu trzepienia podaje CO2. Działa to dokładnie tak samo jak wentyl w rowerze. Jeśli w butli jest jeszcze gaz, to znaczy, że zawór nie otwiera się do końca. Przy okazji - butle mają różne gwinty, więc może Twój adapter po prostu nie pasuje.
@erdetmxt: wszystko pasuje z adapterem nie ma żadnego problemu. Chodzi mi tylko o to czy soda stream opróżnia butle do zera czy może to problem z moim soda streamem, a to że moja butla do napełniania okazała się bardziej pusta niż "pusty" nabój to tylko perypetie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nullek: przycisk poprzez trzpień naciska na zawór i go otwiera. jeśli przytrzymasz wystarczająco długo, to opróżnisz całą butlę. jest tam chyba jeszcze zawór ciśnieniowy, ale bez wody się nie włączy.
@erdetmxt: @Qutaphone: tak jak pisałem, "pusta" specjalnie w cudzysłowie, bo okazało się że jest w niej jeszcze 200g z 450g pod ciśnieniem 900psi. Problem więc jest z samym sodastreamem, albo po prostu się butla odkręciła XD (nie mam jak teraz tego zweryfikować bo samo urządzenie jest kilkaset kilometrów odemnie, a mam tylko nabój)
@Nullek: czy warto w ogóle kupować tą zabawkę? Ostatnio miałem ją już w koszyku, ale sprawdziłem na szybko ceny i dostępność doładowań CO2, po czym okazało się, że gazowana woda z kranu będzie dużo droższa niż butelkowana mineralna (z Krynicy/Muszyny/Piwnicznej).
@barman84: opłaca jak masz dobrą kranówkę, nie wiem jak ci wyszło że dużo drożej mi wyszło porównywalnie, ale nie trzeba dźwigać zgrzewek, a w dłuższej perspektywie nawet taniej niż woda ze sklepu i robisz sobie wodę jaką chcesz (lekko gazowaną, mocno itd)
@Nullek: 120 zł za nabój wystarczający na 60 litrów, to wychodzi 2zł za litr. Butelka 2L źródlanej (Cechini Muszyna) to koszt ok 2.5, czyli blisko 2x taniej od SS.

Jeśli gdzieś się rąbnąłem w obliczeniach - to mnie popraw.
@barman84: nabój kupujesz raz (no albo dwa trzy), a napełnienie go kosztuje 10zl/20zl, a jak masz adapter i dużą butlę (co właśnie zrobiłem XD, ale wyszedł problem jaki wyszedł) to jeszcze mniej, bo nabicie dużej butli to koszt 40zl, a taka to pewnie na kilka lat ci wystarczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc im dłuższa perspektywa tym taniej, a jak lubisz wodę lekko gazowaną (tak jak w
@Nullek: ok, czyli nabój nie jest jednorazowy - to już wygląda bardziej sensownie. Rozumiem, że napełnienie za 10/20 zł to u lokalnych dystrybutorów gazów. Bo na allegro takie usługi zdecydowanie drożej są wyceniane.
czy warto w ogóle kupować tą zabawkę?

@barman84: moim zdaniem nie. Uzywalem 5 dni na wakacjach u znajomych, ktorzy mocno chwalili to urzadzenie. Koszta zbliżone do napojów w sklepie, jak tylko woda to moze taniej, ale bąbelki sa jakies dziwnie małe. Nawet jak mocno sie to nagazuje. Pepsi czy mirinda mocno odbiega od oryginałów wlasnie przez strukturę gazowania. Osobiscie uwazam to za zbedny bajer, różowa podziela moje zdanie, bo tez chciala,
@erdetmxt: ale jak chcesz napoje to trzeba dokupić syropy. Urządzenie maja nowe i nie wiem jak można zle tego używać. Moje kubki smakowe mówią mi, że smak mocno odbiega od oryginalow i tyle. Zdecydowanie bardziej smakuje mi cola z biedry niż pepsi z tego urzadzenia.
@Tigermass: ale piszesz o strukturze gazu i do tego się odnoszę. Nie piję tych syropów, jedynie wodę, więc o smaku nie będę dywagować, natomiast stopnień nagazowania można uzyskać jeszcze większy niż w wodzie butelkowanej. Być może problemem jest to, że przy gazowaniu wody z już wlanym syropem wytwarzania się zbyt duzo piany, dlatego nie mogą uzyskać dobrej saturacji. Niech spróbują wlać syrop dopiero po podaniu co2 :)
sopnień nagazowania można uzyskać jeszcze większy niż w wodzie butelkowanej

@erdetmxt: stopień jest ok. To, ze jest mocnej nagazowana po większej ilości strzałów to też prawda, ale nie wiem czy dobrze to ubieram w słowa, struktura/wielkosc bąbelków jest inna. Jest ich mnóstwo, ale są małe i mocno zmienia odczucia w piciu napoju.

syropem wytwarzania się zbyt duzo piany

Wytwarza się znikoma ilość tak jak bez syropu