Wpis z mikrobloga

@TharkuN2137:

Komunizm w Polsce był socjalistyczną doktryną gospodarczą czy czymś innym?
W Chinach to pełen kapitalizm wg ciebie, bo tam prywaciarze produkują twoje smartfony, tak?
Podaj przykład dobrze działającego socjalizmu to może zrozumiem o co ci chodzi, bo póki co to nie mam pojęcia.
Ty jak widać też ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Komunizm w Polsce był socjalistyczną doktryną gospodarczą czy czymś innym?

W Chinach to pełen kapitalizm wg ciebie, bo tam prywaciarze produkują twoje smartfony, tak?

Podaj przykład dobrze działającego socjalizmu to może zrozumiem o co ci chodzi, bo póki co to nie mam pojęcia.

Ty jak widać też ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@velmar: Tak samo można napisać, żebyś podał przykład dobrego kapitalizmu, a ten się zawsze kończy tak
@TharkuN2137 wymień kraj który był nuklearną potęga przed 1945 rokiem bo to słaby argument. Bombę nuklearną opracowano w USA a pierwsza detonacja odbyła się w 1945 roku. Rosja radziecka potrzebowała jeszcze 4 lat by wykorzystać dane wywiadowcze swoich szpiegów i ją zbudować ¯_(ツ)_/¯. A i w 1949 roku ZSRR nie było żadną potęgą nuklearną bo to rok w którym odpalili swoją pierwszą atomówkę. USA w tym czasie miała już kilka atomic (
@TheKirghizLight:

Jak przewiniesz do samej góry, to zobaczysz, że zwracałem uwagę na masowe morderstwa w imię socjalizmu.
Kapotalizm ma swoje wady, ale ma ich zdecydowanie mniej, niż zabawa w pana boga i inżynierię społeczna zdeprawowanych yntelygentów mordujących na potęgę.
@velmar:

Jak przewiniesz do samej góry, to zobaczysz, że zwracałem uwagę na masowe morderstwa w imię socjalizmu.

Kapotalizm ma swoje wady, ale ma ich zdecydowanie mniej, niż zabawa w pana boga i inżynierię społeczna zdeprawowanych yntelygentów mordujących na potęgę.


Już wyżej miałeś poruszone kwestie zbrodni kapitalizmu jak choćby kolonizacja. To raz. Po drugie to większość zbrodni socjalizmu to zbrodnie nie stricte socjalistyczne, tylko skupione wokół władzy i kwestii racjonalizacji jej bytu,
@TheKirghizLight:

Przypomnij mi w takim razie, jaki system panował w USA przez ostatnie 200 lat?
Jakim cudem ten kraj przegonił europejskie potęgi?

Dzięki czemu Chinom udało się zbudować silną gospodarkę? Tam nie ma państwowych zakładów, sami prywaciarze.

Kapitalizm to ustrój typowo gospodarczy. Każdy może produkować, sprzedawać i kupować co chce.
Socjalizm to ustrój, który całkowicie przejmuje wszystkie życiowe aspekty i krawo pozbywa się myślących inaczej.

Każdy, ale to każdy przykład zabawy