Wpis z mikrobloga

Przypomnij mi w takim razie, jaki system panował w USA przez ostatnie 200 lat?

Jakim cudem ten kraj przegonił europejskie potęgi?


@velmar: Na niewolniczej pracy czarnych ludzi, a w północnych stanach quasi niewolniczej białych imigrantów (katolickich) i czarnych quaso niewolników.

Dzięki czemu Chinom udało się zbudować silną gospodarkę? Tam nie ma państwowych zakładów,
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight:

Hehe cytując klasyka:
Kapitalizm nie odpowiada tylko za gradobicie, koklusz i raka szyjki macicy.
To, że ty nie umiesz sobie poradzić w życiu i potrzebujesz być pod butem, to nie oznacza, że inny ludzie też tacy są.
Socjalizm to czyste niewolnictwo pod butem garstki cwaniaków. I to, że zamkniesz oczy to tego nie zmieni.
Dobranoc
  • Odpowiedz
Hehe cytując klasyka:

Kapitalizm nie odpowiada tylko za gradobicie, koklusz i raka szyjki macicy.

To, że ty nie umiesz sobie poradzić w życiu i potrzebujesz być pod butem, to nie oznacza, że inny ludzie też tacy są.


@velmar: Ale to Ty przecież będziesz pod butem dobrodzieja, racjonalizując sobie, że będziesz jak on, broniąc jego niskiego opodatkowania jakby Ciebie dotyczyło. A on zyskuje. Ty jedynie tracisz, żyjąc na swojej planecie
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight:

Dobre bajki wypisujesz.
Rozumiem, że uwielbiasz prosić się urzędasów o pozwolenie na ........ oraz godzisz się na dobrowolną wpłatę 100% wynagrodzenia na czyn społeczny, w zamian oczekując bezpieczeństwa, braku decyzyjności oraz wszystkiego za darmo.
Niestety, to się nie uda. Tak jak się nie udawało już wiele razy, a przy okazji ginęło wielu
  • Odpowiedz
Dobre bajki wypisujesz.

Rozumiem, że uwielbiasz prosić się urzędasów o pozwolenie na ........ oraz godzisz się na dobrowolną wpłatę 100% wynagrodzenia na czyn społeczny, w zamian oczekując bezpieczeństwa, braku decyzyjności oraz wszystkiego za darmo.


@velmar: Zwiększenie aparatu biurokracji to efekt kumulacji kapitału, spojenia go z organizmem władzy i udostępnieniem narzędzi do kontroli jednostki. Już wcześniej o tym pisałem w kontekście technologii. Od samego początku nie miałeś mieć.

Następnie kultywujesz bajki o socjalu, a sam socjal w kontekście liberalizmu pełni funkcję w racjonalizacji bytu liberalizmu. Jakby nie socjal, to by część ludzi trafiła na ulicę, nie mając co jeść. A to już prowadzi do nastrojów rewolucyjnych. Tak więc socjalizm to
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight:

Co ty w ogóle wypisujesz?
Większych bredni nie czytałem już dawno.
Jedno jest pewne, socjalizm bez kłamstwa i propagandy nie może istnieć, dlatego lejesz wodę do oporu.
Gdy to przestaje działać, to wkracza terror. Tak się zawsze kończy eksperymentowanie w "dobro wspólne" i "sprawiedliwość społeczną". Ktoś mądry powiedział: możesz oszukiwać wszystkich przez jakiś czas, możesz non stop oszukiwać część ludzi, ale nie możesz oszukiwać wszystkich przez
  • Odpowiedz
@velmar:

Co ty w ogóle wypisujesz?

Większych bredni nie czytałem już dawno.

Jedno jest pewne, socjalizm bez kłamstwa i propagandy nie może istnieć, dlatego lejesz wodę do oporu.

Gdy to przestaje działać, to wkracza terror. Tak się zawsze kończy eksperymentowanie w "dobro wspólne" i "sprawiedliwość społeczną". Ktoś mądry powiedział: możesz oszukiwać wszystkich przez jakiś czas, możesz non stop oszukiwać część ludzi, ale nie możesz oszukiwać wszystkich przez
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight:

pisz te bzdury do swojego psychoanalityka, nie do mnie.
I przeprowadź się do China, żeby poczuć czym pachnie socjalizm.
Szybko się skończy pisanie takich bzdur, bo pewnie nawet ci nie pozwolą na używanie komputera, lewacki filozofie.
Nie wiem jakie bierzesz leki ale bierz podwójnie.
  • Odpowiedz