Wpis z mikrobloga

@j0shva: Nie jestem pewna kto ten temat poruszał, chyba u Wojczala o tym słuchałam, że ze względu na przewagę mężczyzn w społeczeństwie (śmieszki smieszkami @Dejwi996, ale taka prawda xD), narasta frustracja i tego typu ataki są coraz częstsze. Tutaj jest wyciągnięty pojedynczy przypadek, więc faktycznie może to wyglądać jak przypierdzielanie się na siłę, ale jest to wycinek szerszego problemu, którego już nie da się uznać za margines.
@j0shva: Pełno jest idiotów którzy popierają Rosję i Chiny, ponieważ propaganda że są ostoją spokoju w kontrze do zdegenerowanego zachodu trafia na podatny grunt. Warto to odkłamywać i pokazywać że na przykład masowe morderstwa i strzelaniny w przedszkolach nie dzieją się tylko w USA, ale wiele z nich ma miejsce w Chinach (https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-08-03/chiny-atak-nozownika-w-przedszkolu-nie-zyja-co-najmniej-trzy-osoby-sprawca-jest-na-wolnosci/)
@zjem_twoj_bigos: szczerze, nie interesuje mnie to, co jest powodem takich zachowan etc etc bo tutaj musielibysmy zaglebiac sie bardzo gleboko w temat, patrzec na liczby itd. - ja po prostu autorowi postu chcialem zaznaczyc, ze takie rzeczy dzieja sie wszedzie i tez to, ze moglby uzyc inne tagi, bo kogos kto chce poczytac o wojnie na ukrainie, to zdecydowanie srednio interesuje
@Aplikacja_TelaDei: ale takie rzeczy dzieja sie bez wzgledu na
@j0shva: Ciebie to nie interesuje, a ja i wiele innych osób w obliczu bieżących wydarzeń próbujemy zrozumieć Chiny, dowiedzieć się o nich czegoś, a nie jest to wcale takie proste, mnie wątek tych napadów bardzo zainteresował. Co do tagów pełna zgoda.
@Aplikacja_TelaDei: Chiny to ogólnie dość bezpieczny kraj pod względem przestępstw typu zabójstwa i pobicia. Mieszkałem tam rok i w sumie czułem się trochę bezpieczniej niż w Polsce za dnia, a zdecydowanie bezpieczniej nocą. Chiny mają jednak duży problem z opieką nad osobami z problemami psychicznymi, przez co się zdarza, że komuś #!$%@? i np. rzuci się z nożem na dzieci wychodzące ze szkoły.

Podsumowując, Chiny to pod tym względem bezpieczny kraj,
@Aplikacja_TelaDei:

Pełno jest idiotów którzy popierają Rosję i Chiny, ponieważ propaganda że są ostoją spokoju w kontrze do zdegenerowanego zachodu trafia na podatny grunt.


O czym ty #!$%@?? XD Nigdy nie czytałem, żeby ktoś twierdził, iż na Wschodzie jest "spokojniej".
Każdy kto mieszkał kiedyś na terenach cywilizacji Zachodniej wie, że jest tu statystycznie dużo bardziej bezpiecznie (i żyje się spokojniej) niż w jakichś bantustanach. Nie oznacza to jednak, że Zachód jest
narasta frustracja i tego typu ataki są coraz częstsze

Chiny to ogólnie dość bezpieczny kraj pod względem przestępstw typu zabójstwa i pobicia.


@zjem_twoj_bigos: @powerfulally: bardzo bezpieczny kraj, potwierdzam. Tak bezpieczny, że w ubiegłym roku państwo chwaliło się obniżeniem ilości prób porwań kobiet poniżej miliona przypadków... Jeżeli zaś próba będzie udana, to grozi za nią niższy wymiar kary niż za kradzież kozy lub krowy...
@Aplikacja_TelaDei: w chinach jest 2x więcej ludzi niż w całej europie a gdyby wziąć zabójstwa z całej europy to byłyby tysiąc razy większe od tych z chin, poza tym w chinach możesz zostawić rower albo cokolwiek na środku chodnika na cały dzień i nikt nie #!$%@?, a w polsce zostawisz na 5m i juz #!$%@?

kultura konfucjanska > kultura abrahamska i nawet z tym nie cope'uj
@Mistrz_Motyl: pokaz gdzie o
@tylkoponsfw: Rozumiem że typowa wiedza z memów i popkultury. "Tysiąć razy większa" :)
W całej Unii Europejskiej w 2018 roku odnotowano 3993 zabójstwa , natomiast w Chinach w tym samym roku było to 7525. Biorąc pod uwagę liczbę ludności Chin to wypadają nawet nie 2 razy lepiej niż Europa a ty coś mówisz o tysiącu :D

https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Archive:Dane_statystyczne_dotycz%C4%85ce_przest%C4%99pczo%C5%9Bci&oldid=506916
@Aplikacja_TelaDei: masz >100 iq, chiny populacja 1,4mld, ue 447mln, chiny podzielone przez ue wychodzi 0,31, mnożąc 7525 przez 0,31 wychodzi 2340, a więc chiny przy takiej samej populacji jak ue miałyby prawie półtora tysiąca mniej zabójstw, więc w chinach jest bezpieczniej