Wpis z mikrobloga

Co byście zrobili na moim miejscu?
Prolog jest taki że udało mi się kupić rodzicom 3.5t ekogroszku z PGG na swoje dane, rodzice biedni nie są (tata pracuje za granicą, niedawno młodemu kupili moto za 6k a ma 15lat) a auto mam zarejestrowane na tatę bo OC tanie.
Ubezpieczenie wychodzi wiec zażartowałem że w ramach ostatnich urodzin i jako podziękowanie za kupno węgla mogliby mi opłacić to ubezpieczenie, mama stwierdziła że chyba mnie „coś boli”, poczułem się jakby mi ktoś w twarz napluł, bo Ja ślęczę przy tym kompie od maja a oni nawet dziękuje nie powiedzieli. Mam plan żeby ten węgiel sprzedać dalej po prostu, Ja mieszkam w bloku wiec opał mi nie potrzebny a oni może by nabrali do mnie trochę szacunku, jedynie co to mi babci szkoda bo ona niczego nie zawiniła a też tam mieszka.
#rodzina #logikarozowychpaskow #pytanie #gownowpis
maikeleleq - Co byście zrobili na moim miejscu?
Prolog jest taki że udało mi się kupi...

źródło: comment_1660111690kLaCjhIMiA0JPrVLveDyZh.jpg

Pobierz
  • 296
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maikeleleq: moral z tego taki że nie warto pomagać rodzinie która jest nie wdzięczna, zrobiłeś to raz sprawdziłeś ich reakcje i już wiesz że nie warto z nimi trzymać.
A takich krzywych akcji nie rób bo nie warto źle robić niewdziecznikom
  • Odpowiedz
@dplus2: Jedna karta i F5, cała magia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AerodynamiC: mama też pracuje ale typowo etat w biurze 8h, tata robi nadgodziny + fuchy po pracy
@malyalewarjat: średnia wieku to akurat 25 lat u nas ale jej rodzice tacy są, sobie odejmą a córkom dadzą
@krzysiu97: Moja mama wychodzi z założenia że skoro stać mnie na buty za
  • Odpowiedz
@maikeleleq: no ale to prosta analogia z tym OC na samochód,
tez Ci mama może powiedzieć, że w zamiana za to OC na tatę musisz im wyświadczać przysługi bo przecież gdybyś musiał płacić sam OC to byłoby to o wiele więcej,

skoro twierdzisz podobnie, gdyby nie Ty to oni musieliby w skupie płacić więcej za węgiel,

ps. jeżeli to zarzutka to bardzo wysokich lotów!!
  • Odpowiedz
@maikeleleq: Nie zabieraj babci węgla, szkoda kobity. Załatwiłeś ten węgiel to niech już mają, a następnym razem po prostu powiedz że nie pomożesz bo nie umiesz i tyle. Ja tak robię kiedy ktoś mnie próbuje wybujać w interesach to potem płaczą znajomym że jestem bezużyteczna ale generalnie nie ma co pomagać jak ktoś tego nie docenia.
  • Odpowiedz
@guest: xDDD

@maikeleleq:

Na twoim miejscu pogadałbym najpierw ze starym, skoro faktycznie wspomnał o opłaceniu ci tego ubezpieczenia.

A jak nie, to jazda z dziadami. Większość rodziców ma jakieś dziwne przeświadczenie że może sobie zakładać homonto na swoje dzieci do końca życia. Im wytrzeźwieją szybciej tym lepiej dla nich i dla ciebie.
  • Odpowiedz
@maikeleleq: mieszkasz w bloku to na kogo dane kupiłeś węgiel? musisz być właścicielem przy deklaracji CEEB, upoważnienie kierowcy dać i kopię deklaracji przy odbiorze więc w jaki cudowny sposób kupiłeś ten węgiel na swoje dane?
  • Odpowiedz