Wpis z mikrobloga

@KromkaMistrz: zgadzam się z tą opinią w 100%.

Rynek premium na szansę się obronić, a nawet jeszcze wzrosnąć.

Jednakże segment konsumencki (czyli większość rynku) czeka zagłada.
  • Odpowiedz
@mookie: Nie to znaczy ze podaż mieszkan zwykłych na sprzedaż rośnie, a popyt maleje, dlatego ceny spadają.
A ceny mieszkan premium bo mieszkan wciąż za dużo nie ma, a coraz więcej ludzi mysli o lokowaniu pieniędzy w mieszkania na starych lub premium rynkach gdzie cena raczej nigdy nie spadnie. W Krakowie np kupując mieszkanie na zablociu czy grzegorzkach, nie ma szans aby się straciło.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Czyli nie kupię sobie penthouse na wiślanych tarasach po 6k za metr? ( ͡° ʖ̯ ͡°) A niech to… czyli jednak moja teoria o jebnieciu górki narodowej i zlocienia jako pierwszych plus jednoczesnych wzrostach właśnie zablocia i grzegorzek nie byla taka chybiona? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PandaCKratka: i spoko mordo, tego się trzymaj, zmiana na plus, tylko proszę nie popadnij zaraz w drugą stronę, że przeceniany będzie tylko "szrot" jak to jeden tutaj to nazwał. Nie szrot, tylko też segment konsumencki czyli pewnie jakieś 90-95% rynku.
  • Odpowiedz
@golomb13: Akurat odnośnie tej inwestycji nie wydaje mi się. Ceny mieli tam zawsze świetne, inwestycja jest całkiem spoko, przynajmniej miejsce postojowe możesz (a raczej musisz) kupić do kawalerki czy 2 pokoi- co nie jest standardem. Nie wiem ile im zostało, czy zaczęli nowy etap, ale rok temu świetnie im szła sprzedaż centralnej. Wielu wykopków tam kupiło ;)
  • Odpowiedz
@monopolowy_na_szarleju: bo gorka ma slabe polozenie komunikacyjne, w ogole ktos kto tam to planowal zrobil to mocno na niekorzysc pieszych, ciezko tam sie poruszac. Plus jak sama nazwa wskazuje gorka. Plus podobno jakies bloki socjalne dla patologii tam sa - malo osob chce miec tak uroczych "somsiadow". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@haha123: Mówię ze rok temu świetnie im szło :) teraz szczerze mówiąc rynku pierwotnego nie sledze jakoś bardzo.
Ale jest masa inwestycji które powinny jebnac dużo przed Centralna - np Parki Krakowa xD
  • Odpowiedz
@monopolowy_na_szarleju: Bo to wciąż koniec świata na którym ludzie nie chcą mieszkac. Jak zrobią tramwaj i infrastrukturę to na pewno się to zmieni. Ale poki co tam jest 7181 mieszkan (liczba z dupy), 1 Zabka, 1 market, przedszkole, żłobek, piekarnia i nowy warzywniak. I tyle.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: a to chyba że tak, czyli krótko mówiąc dobrze się im sprzedawało jak było 0.1%, teraz sytuacja jednak się nieeeeco zmieniła ;)

Ja jednak wróżę, że jeżeli nie jest to segment premium to mocno spadnie. Wszystko co nie jest premium przeceni się mocniej lub słabiej.
  • Odpowiedz