Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4ntymateria: Nic, ale matka mi każe szukać pracy w trybie natychmiastowym bo inaczej mnie wywali z domu, a ja dopiero wchodzę na rynek pracy i ciezko mi się szuka

@Anormatywny: przestań bajdurzyć. Jest sierpień, więc niezależnie od tego, czy kończyłeś studia, czy szkole średnia, minely już miesiące. Jak jesteś dorosły i mieszkasz z rodzicami, to zatrudnij się nawet w kołchozie na pół etatu i po prostu dawaj im hajs na
@Anormatywny: co to ma w ogóle znaczyć że ci każe szukac pracy i szantażuje wywaleniem z domu. Powinieneś ją zamknąć w szafie na dzień a jak nie pomoże to spuść jej #!$%@?. Zrobiła cię! Wychowała na niedorojde życiową to niech teraz ponosi koszty. Aż się #!$%@?łem - co za suka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawet jeśli jest zameldowany? Wymeldować można się jedynie osobiście, ktoś nie może tego zrobić.

@Emnesti meldunek nie daje prawa do lokalu. Matka może wypowiedzieć umowę użyczenia, dać czas na wyniesienie się i po tym czasie zacząć naliczać opłaty za bezumowne korzystanie z lokalu. Te opłaty, o ile się nie mylę, mogą odpowiadać średnim opłatom za wynajem w danym regionie. Oczywiście do tego dochodzi pozew do sądu o eksmisję.
Jeśli chodzi o meldunek,
@regent21: No niestety pracuje bo musze, ale wolałbym nie pracować. Każda, podkreślam każda praca według mnie to niewolnictwo. W szczególności to jak się młodych gnoi i te wszystkie gadki o doświadczeniu. Skoro konczysz szkole i masz wiedze to powinno sie placic za wiedze a nie doswiadczenie. Uważam że mlodzi ludzie powinni byc bardziej oplacani
@Anormatywny:

A czy jakby jednak postanowiła mnie wyrzucić to mogę ją podać o alimenty?

Możesz. Inna kwestia, jakie masz szanse powodzenia w wieku 33 lat (nikłe).

Bo nie wiem w sumie do którego roku życia można o to wnioskować a w internecie nic nie piszą albo piszą ogólnikowo

Do dowolnego. Żaden przepis prawa nie wyznacza granicy wieku.
W praktyce orzeczniczej - zazwyczaj do końca studiów, 24-26 rok życia.
@Dutch:

Rodzice mogą uchylić się od świadczeń alimentacyjnych względem dziecka pełnoletniego, jeżeli są one połączone z nadmiernym dla nich uszczerbkiem lub jeżeli dziecko nie dokłada starań w celu uzyskania możności samodzielnego utrzymania się.
@shadow_hunter:
Albo inaczej, na kazusie będzie prościej: czy niestudiujący dziewiętnastolatek zainspirowany dziełami Trollsky'ego z wykopu dniami i nocami doskonali się w swoim warsztacie, założył dwa sklepy internetowe, niestety sprzedaż prawie nie idzie, bo noże są na razie średnie, przez co nie ma środków do życia, będzie miał prawo do alimentów, czy nie? :)
@ShooleR:

Rodzic ma obowiązek utrzymywać dziecko do 18 roku życia lub uczące się do 26 roku życia.


Nonsensowne prawo z arbitralnie ustalonymi momentami nie stanowi żadnej racjonalnej podstawy.

Jedyny sensowny (logiczny) obowiązek tworzących potrzeb polega na zaspokajaniu przez nich potrzeb tak długo, jak te potrzeby istnieją.

#przegryw nie jest dla sądu powodem


A co jest? #wygryw? Ach, te natalistyczne sądy...

Wyrzucić cię z domu też może (...) Chyba że jesteś