Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kaef_v2:

ale na końcu jednokierunkowej Kościuszki jest wyjazd i znaki dedykowane dla rowerów. Czyli (jak zwykle) ktoś nie zrewidował organizacji ruchu na krótkim odcinku (°°
@TestoSynth: mam wrażenie, graniczące z pewnością, że rowerzyści wcale nie są w tym gorsi od kierowców. Teoretycznie kierowcy powinni być lepsi bo muszą mieć prawo jazdy a rowerzyści nie. W praktyce jestem niemal pewien, że kierowcy łamią przepisy znacznie częściej niż rowerzyści. Po prostu tak się do tego przyzwyczailiśmy, że nic innego nie oczekujemy. 90% kierowców przekracza dozwoloną prędkość (*). W 15 minut spaceru w centrum znajdę bez wysiłku kilkadziesiąt nielegalnie
W 15 minut spaceru w centrum znajdę bez wysiłku kilkadziesiąt nielegalnie zaparkowanych aut.


@taaajasne: mam okna biura wychodzące na Pl. Weysenhoffa i jak gadam przez telefon to mimowolnie idę do okna i patrzę na "rondo" :D w ciągu 10min można naliczyć kilkadziesiąt samochodów nie ustępujących pieszym stojącym przed pasami, a mniej więcej 1 samochód na minutę wyprzedza na pasach wjeżdżając na skrzyżowanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@taaajasne: w zeszłym roku... a może dwa lata temu zamknęli ul. Fredry na wysokości przystanku 77/7. Któregoś dnia stałem obok i czekałem na różowego. W 15 minut znalazło się czterech głupców w samochodach, którzy objeżdżali zamknięty odcinek chodnikiem.

Rondo Jagiellonów w szczycie korkowym, to istny festiwal #!$%@? kierowców. Wjeżdżają na zapchane rondo i blokują przejazd tym, którzy z ronda zjeżdżają, dzięki czemu jest tylko jeden płynny wyjazd. A jak któryś nie