Wpis z mikrobloga

@el3m: Masz dużą kuchnie. Przemyślałabym konieczność osobnego pomieszczenia jako spiżarni za rzecz większego wiatrołapu z wielką szafą i jakimś wygodnym siedziskiem
@Chica: Myślałem o tym ale stwierdziliśmy ze spiżarnia i pralnia są przydatne. Po za tym będziemy mieć duża szafę w korytarzu, a w wiatrolapie i tak mysle ze coś się uda zmieścić. Ewentualnie myślałem zamienić miejscami mała łazienkę z pralnia (obok spiżarni).
@el3m: zmniejsz garaż, powiększ wiatrołap, zmniejsz korytarz (strata przestrzeni), usuń spiżarnię (przerost formy nad treścią, poza tym nie spełnia swojej roli), usuń pralnię (pralka się nie obrazi jeśli postawisz ją w łazience/"obszarze technicznym"). Jeśli chcesz wcisnąć szafy w wiatrołapie i korytarzu, to musisz mieć na to miejsce (chodzi o głębokość szafy). W przeciwnym razie po włożeniu do niej, np. grubej zimowej kurtki drzwi szafy się nie domknął. Jeśli planujesz szafę z
@sinko-gnito: Garaż ma 6 m długości, myśle ze to minimum żeby zmieścić jeszcze rowery i inne graty, korytarz będzie miał ok. 120 cm szerokości, mniej to już chyba za mało. Spiżarni wydaje mo się ze się przyda żeby nie było bałaganu, ale przemyśle bo marzy nam się również wyspa. Pralnia to sugestia znajomych którym brakuje takiego pomieszczenia. Szafy są przewidziane 60 cm zarówno w wiatrolapie jak i w korytarzu.

Dziękuje za
@el3m: co chcesz trzymać w garażu? Dwa samochody+trochę gratów, jeden samochód+dużo gratów, czy zero samochodów+wszystkie swoje graty? Jeśli opcja nr 1, to ok niech zostanie tak jak jest. Jeśli któraś z pozostałych opcji, to zmniejsz garaż. Myślę, ze 25-30m2 wystarczy.
Nie chodziło mi o szerokość korytarza, ale o długość. Jest wielki, długi, marnuje dużo przestrzeni. Pół biedy, gdybyś w jego ciągu przewidział kilka szaf. Ale tak, to jest marnowanie przestrzeni.
Żeby
@inko-gnito: 2 samochody i motocykl z większych gabarytów, po za tym 3/4 rowery, przyczepka rowera, samochodzik dzieci, hulajnogi itp i graty do majstrowania. Mam tez solidny blaszak 6x4 który stanie na działce.

Korytarza już nie ma chyba jak zmniejszyć, nie ruszając wielkości pokoi. Co do pralni to właśnie to ma być takie powmieszczenie na te wszystkie mopy, deski proszki, chemikalia itd. żeby się na walały po łazienkach. Wszystko się nie zmieści