Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak się nie bać matki ? Mam przykład w domu toksycznej matki. Wtrąca się w moje życie, poprawia mnie,krytykuje ciągle. A nawet jak coś jej odpowiem to zaraz obraza majestatu i granie na szantaż jaka to ona zchorowana, stara. Przede wszystkim nie umiem z nią gadać. Jak mam się jej postawić to zaraz mnie ogarnia jakiś paraliż. Gdy nawet się zbiorę do rozmowy aby ustalić granicę to zaraz jest atak z jej strony, krzykiem i takimi argumentami że nie mam na nie kontrargumentu. Myśli gubię, stres mnie ogarnia i gasnę podczas tej rozmowy. Do tego ojciec też zawsze trzyma jej stronę i jestem sam w tej potyczce. Chciałbym umieć się postawić ale mam jakąś #!$%@?ą blokadę w głowie i przed rozmową tworzę sobie w głowie już wizualizacje jak to będzie krzykliwie wszystko. Brakuje mi tej asertywności czuję się jak #przegryw. Jak sobie z tym poradzić ???

#rodzice #toksycznamatka #matka #relacje #psychologia #trudnesprawy

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62f09e88cdd8d55ea6423ead
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 5
  • Odpowiedz
Jak nie możesz zwyczajnie się postawić to spróbuj zagrać na jej zasadach, wyższy ton głosu, atak na jakieś jej ostatnie zachowanie, ale przede wszystkim musisz w sobie odpalić taki wewnętrzny szczery #!$%@? bo bez niego będzie to sztuczne i zgaśniesz zanim się odpalisz, jak pomagają ci wizualizacje to wyobraź sobie że czymś cie #!$%@?ła ale tak naprawde mocno Cie #!$%@?ła i pomyśl jakie mozesz poniesc tego negatywne konsekwencje w przyszlosci
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Czujesz może jakiś lęk przed zmianami np. przed opuszczeniem rodziców, miejsca zamieszkania?
Zdarza się tak, że często osoby winią za swoje problemy bliskich, ale są tak od nich uzależnieni, że to właśnie od nich oczekują rozwiązania, bo ciągle wiążą z nim nadzieję na poprawę swojego losu.
  • Odpowiedz