Wpis z mikrobloga

Sekta Świadków Jehowy na polowaniu.
~2022

Po ostatnim zdjęciu (na poprzednim była ta sama pani co po prawo tylko na innym skrzyżowaniu) chyba dostali przykaz żeby szczerzej się uśmiechać jak ktoś robi zdjęcie.
Prawie można się nabrać.

Od około dwóch tygodni ŚJ we wzmożony sposób okupują w kilku dzielnicach najbardziej ruchliwe skrzyżowania stolicy licząc na nowe ofiary.
Na to, że uda się wciągnąć w machinę sekty kolejne zbłąkane dusze, nie wspominając z początku o wielu chorych praktykach jak wykluczanie najbliższych niewierzących osób z otoczenia czy wmawianie ludziom że transfuzja krwi to grzech.

A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Można poczytać w Internecie wiele informacji na temat tego jak działa ta machina. Również na mikroblogu byli wyznawcy tej sekty nie raz opisywali swoje przykre doświadczenia.

Teraz polują na Ukraińców zagubionych i szukających wsparcia przez wojnę jaka opanowała ich kraj. Widzimy to po materiałach reklamowych .

Z kolei zwolennicy ŚJ (tak, są wśród Mirków sekciarze) usilnie próbują odwracać kota ogonem, udając, że problem ŚJ nie istnieje i wszyscy dookoła wmówili sobie historię na ich temat. Mozna o tym poczytać w poprzednich moich wpisach na ten temat.

Najczęstszym pierwszym argumentem takich wykopków jest coś w stylu "ŚJ są związkiem wyznaniowym a nie sektą".
No i są, tyle że polskie prawo po prostu nie reguluje takiego pojęcia jak sekta.

Do tego dochodzi nielegalne ustawiane w pasie ruchu drogowego jakim jest chodnik materiałów reklamowych, dlatego też widząc takie osoby zachęcam do zgłaszania ich do odpowiednich służb miejskich.
Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego (wyrok z 16 maja 2018 r., sygn. akt II GSK 87/1) sądy uznały, że:
- droga z chodnikiem i przestrzeń nad nimi stanowią pas drogowy;
- nie ma znaczenia to, na jakiej wysokości reklama wisi nad chodnikiem;
- nie ma znaczenia to, czy reklama utrudnia ruch pieszych lub pojazdów;
- nie ma znaczenia to, czy reklama koliduje z urządzeniami drogowymi lub wpływa na bezpieczeństwo;
- jeśli reklamę umieszczono na budynku tak, że wystaje nad pas drogowy, to mamy do czynienia z zajęciem pasa drogowego, na które jest potrzebne zezwolenie;
- w razie zajęcia pasa drogowego bez zezwolenia, nakłada się karę stanowiącą dziesięciokrotność opłaty, jaką należałoby uiścić za legalne zajęcie pasa.

I tu również pojawiają się obrońcy ŚJ mówiąc "że przecież oni nikomu nie szkodzą".

Jak agumentowalem wyżej i we wcześniejszych wpisach i komentarzach - szkodzą.
A do tego nielegalnie się reklamują zaśmiecając przestrzeń publiczną i mając się za lepszych od innych którzy muszą tego prawa przestrzegać.

#swiadkowiejehowy #jechowi #religia #bekazpodludzi #sekta #oszukujo #prawo #wiara
bizonsky - Sekta Świadków Jehowy na polowaniu.
~2022 

Po ostatnim zdjęciu (na poprze...

źródło: comment_1659946977wjt9i5SaCkMAXUUgMLLQ7M.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@Sandrinia czytałem, że prowadzenie takich soisow jest to niezgodne z RODO ( ͡° ͜ʖ ͡°) chętnie to gdzieś zgłoszę jak zauwaze podobna prkatyke

A dzisiaj po pracy siadam pisać do urzędu miasta zapytanie o to czy istnieje pozwolenie dla organizacji JW.ORG na potykacze w bliżej nieokreslonych dowolnych lokalizacjach miasta stołecznego wraz z dołączoną dokumentacją w postaci zdjęć każdego takiego straganu z widocznym logiem organizacji powołując się na
  • Odpowiedz
@bizonsky: ale był ból dupy jak weszło rodo ( ͡° ͜ʖ ͡°) podpisywali takie oświadczenie że nie będą zapisywać danych wrażliwych. Załapałam się na podpisanie tego rzutem na taśmę, bo jakoś niecały rok później odeszłam. Teraz, jak ktoś sobie nie życzy ich wizyt, to na karcie terenu piszą na przykład "ul. Jana Pawła II 21/37 NŻ" co w wolnym tłumaczeniu znaczy, że ktoś pod tym adresem
  • Odpowiedz
@bizonsky: Nie rozumiem. Katole mogą sobie paradować po ulicy, bo pielgrzymka, czy inne boże ciało, a oni nie mogą sobie stać na chodniku? Jak ich policja przegania, to katoli też powinna.
Każda religia to sekta, tutaj nie ma o czym dyskutować nawet.
  • Odpowiedz
@not_me: przecież rozchodzi się o to,że prawdopodobnie nie mają pozwolenia. Gdy jeszcze byłem w tej cudownej organizacji,stojaki weszły do gry i pamietam, że starali się o pozwolenia. Nie wiem czy coś się zmieniło bo już parę ładnych lat nie jestem tam. Nie każda religia to sekta,ale każda religia ma znamiona sekty.

@Sandrinia: ja się nie załapałem na podpisanie papierka w zborze (był przymus, starsi strasznie za tym ganiali),
  • Odpowiedz
  • 2
@not_me a czy ktoś tu poddaje w wątpliwość coś na temat nieodpowiednich praktyk katolików czy odwracasz kota ogonem z innego powodu?

Ten wpis jest o ŚJ, czemu miałbym w nim pisać o katolikach
  • Odpowiedz
@MajkelKk: są różne sposoby. Jednak z racji tego, że Biblia jest dla nich najwyższym autorytetem jako słowo od samego Boga, to warto zagiąć ich za pośrednictwem tej księgi ( ͡° ͜ʖ ͡°) np Powtórzonego Prawa 18:20-22:

Jednakże prorok ośmielający się mówić w moim imieniu słowo, którego mu nie nakazałem mówić (...), ów prorok umrze. A jeśli powiesz w swym sercu: „Skąd będziemy wiedzieć, którego słowa nie mówił Jehowa?”, to gdy prorok mówi w imieniu Jehowy i słowo to się nie sprawdzi ani nie spełni, jest to słowo, którego nie mówił Jehowa. Prorok mówił je z zuchwalstwa. Nie wolno ci się go ulęknąć.

Po odczytaniu tego wersetu, koniecznie z ich Biblii, spytaj, dlaczego w takim razie Świadkowie Jehowy zapowiadali Armagedon łącznie 4 razy od początku swojej działalności i czy w takim razie mogą uważać się za prawdziwą religię, skoro według tego fragmentu Biblii wychodzą na fałszywych proroków.

Ogólnie za każdym razem, jak chcesz z nimi wchodzić w dyskusję, to warto sporo poczytać i dowiedzieć się - nawet na ten jeden temat. Bo wzbudzisz w
  • Odpowiedz
@bizonsky: ta po prawej rzeczywiście uśmiecha się na Twój widok. Nie #!$%@? tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie no, żartuję, pewnie myślała że jesteś bratem z innego miasta/kraju i chcesz komuś wysłać jak siostry dzielnie stoją xD
  • Odpowiedz
@bizonsky: merytorycznie się nie odniosę, ale jak żyję nie widziałem jeszcze, żeby ci ludzie kogoś zaczepiali, albo żeby ktoś zaciekawiony/zwabiony stał przy nich i dyskutował albo czytał te książki/materiały. Za każdy razem jak widzę tych świrów, a widziałem chyba już setki razy, to oni sobie po prostu stoją i nie robią absolutnie nic, z czego kisnę za każdym razem xD
  • Odpowiedz
@bizonsky: Od kilku lat (przynajmniej w Krakowie) zmienili strategię.Nie chodzą już po mieszkaniach/domach czy parkach. Stoją sobie i niby wszystko fajnie.Tylko że to jest SEKTA. Duży plus dla Ciebie że przypominasz ten temat.
  • Odpowiedz
@Sandrinia:

Ktoś pod moim ostatnim wpisem na #nowomowajehowych podrzucił też pomysł, aby ich zagiąć z fragmentem o "złym duchu od Jehowy" który nawiedził Saula. Jak tak poczytałam, to rzeczywiście jest to dobry sposób.


to byłem ja :D
tak jak saul masakrował ammonitów tak samo wzywajcie jego imie i jego żywot by masakrował jehowych i ich
  • Odpowiedz
  • 1
@playand1 pisanie "na tyle uczciwi" z góry świadczy o nieuczciwości

@Sandrinia 4 razy koniec świata to chyba jeden "prorok" przepowiadał, były też inne, planowane w latach 1874, 1914, 1918, 1925, 1945, 1972, 1975, 1984/1994, 2000 i następny na rok 2034
Źródło

Wątpię czy ta dziewczyna myślała o mnie jak o "bracie", przynajmniej patrząc na jej minę do poprzedniego zdjęcia (które ktoś podpisał pod usuniętym wpisem bez cenzury "kiedy widzisz wykopka"
bizonsky - @playand1 pisanie "na tyle uczciwi" z góry świadczy o nieuczciwości

@Sand...

źródło: comment_1659973156vz7YtQ2AEPHC2g26H1nCIJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mondrymiszcz w takim razie skorzystam z okazji i się doksztalce i spytam. Czy ruchają dzieci i sprawnie unikają za to odpowiedzialności, przy cichej aprobacie reszty współwyznawców?
  • Odpowiedz
@bizonsky: co do dat: 1945,1972,84/94,2000 i 2034 (tutaj nie wiem,bo nie śledzę od paru lat) to poprosiłbym o dowody, bo ten artykuł straaaaasznie słaby.

Największy nacisk kładli na 1975 i tam rzeczywiście grubo się działo w organizacji. Sprzedawanie domów oraz pisanie w strażnicy: "to nie czas by cytować słowa Jezusa,że o dniu Pańskim się tylko Bóg" itd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@playand1: oczywiście,że tak

In 2015, it was disclosed that the Australia Branch of Jehovah's Witnesses had records of 1,006 alleged perpetrators of child sexual abuse, relating to more than 1,800 victims since 1950, none of which were reported to police by the group.[9]

https://www.jwfacts.com/watchtower/child-abuse-settlements.php

Świadkowie Jehowy, by wyrzucić pedofila ze zboru potrzebują dwóch świadków molestowania (tak,absurd). Jeżeli nie ma tego, "zostawiają sprawę jehowie". Wystarczy wpisać w google Jehovah's witnesses pedohpiles
  • Odpowiedz
  • 0
@mondrymiszcz ja ci dowodów nie przedstawię, wstawiłem to jako ciekawostkę bo szukalem na wielu stronach informacji na ten temat i czytalem że daty te "główne" były niejednokrotnie przesuwane, może nie wszyscy te kolejne uznawali czy coś przez to że się nie sprawdzały... nie wiem, nie mam takiej wiedzy, potrzebny by byl większy research

@Messix gdyby się nie udawało to by tak nie stali :/
  • Odpowiedz