Wpis z mikrobloga

czułem kołatanie serca i zawroty głowy. Wcześniej to dwie kawy dziennie dla mnie to była norma a energole też często piłem. Badałem serce i wszystko w porządku więc sam nie wiem czy to w głowie mi siedzi czy jak


@zgreedeek: Brzmi jak u mnie, tylko przy okazji w wieku dwudziestu kilku lat dorobiłem się nadciśnienia XD a oprócz tego jak u Ciebie, kłucie w sercu ale "wszystko w normie panie", mimo,
@opinel:

kłucie w sercu ale "wszystko w normie panie", mimo, że wcześniej nic takiego nie miałem.


U mnie było podobnie, ale potem wchodzisz na wykop i zaraz okazuje się, że energole to niemal sok życia (bo przegrywy siedząc w piwnicach piją tego zgrzewki), a ty masz po prostu nagłe problemy z kręgosłupem. "Mordo, niemożliwe że źle się czułeś po energolach, jakieś słabe próbowałeś, musisz spróbować inne bo różne są"
@opinel no ja tak samo nawet lepiej się czuję bo nie potrzebuje z rana kopa do rozpoczęcia dnia. U lekarzy byłem paru jeden stwierdził że mam ucisk kręgosłupa i tyle xD
@MirkobIog: Wziąłeś dane o zawartości na 100g spożyte, a espresso spożywa się zdecydowanie mniej niż 100g. Średnia zawartość kofeiny na wypita porcje to 75mg a monsterek ma 30-38mg na 100ml czyli 150-190 na puszkę. Wiec najsłabszy monster jaki znalazłem ma tyle kofeiny co 2 porcje espresso. Nie mówiąc o cukrze, taurynie itd. Jedna puszka raczej tragedii nie zrobi większej niż frappucino ze starbucksa, ale są osoby pijące więcej niż jeden taki
Jakiś czas temu (prawie cztery lata) musiałem zrezygnować z czarnej kawy czy energoli właśnie przez to że zaraz po wypiciu czułem kołatanie serca i zawroty głowy.


@zgreedeek: może stres? Kofeina potęguje jego efekty. Ja też miałem okres w życiu, że musiałem całkowicie zrezygnować z kofeiny bo dostawałem zawrotów głowy podczas ruchu i serce potrafiło mi kołatać siedząc przy biurku 180ud/min, a miałem wtedy baaaaardzo dużo stresu. Wtedy piłem max 2 kawy
Różnica między kawa a energolem jest to że w energelu prawie każdym wrzucaja dodatkowo witaminy szczególnie z grupy B, i to one mogą też zwiększać to jak się czujemy aktywnosc umysłową
While energy drinks may seem like a quick fix for fatigue, the short- and long-term effects of drinking them outweigh the benefits. Energy drinks have been linked to obesity, high blood pressure, and cardiovascular issues. A single energy drink can contain more sugar and caffeine than you should have in a day.


@Atx0937: chyba że pijesze te 0 bez cukru