Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie

Wylosowany zestaw:

1. Zrób poszewkę na małą poduszkę (dowolny sposób).
2. Wykonaj nietypowe zdjęcie z elementami otoczenia lub krajobrazu (coś w stylu trzymanie krzywej wieży z Pizy itp.).
3. Przeżyj przygodę z kompasem i mapą.

Wybrałam zadanie 1. ponieważ nigdy nie robiłam nic na szydełku, ponieważ zawsze wydawało mi się to bardzo żmudne i skomplikowane. Okazało się, że nie jest ani takie, ani takie - wystarczy odpowiednio gruba włóczka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nic się nie plącze i łatwo liczy się oczka, więc może to dobry patent jeśli chodzi o naukę szydełkowania.

Korzystałam z tej instrukcji: https://www.youtube.com/watch?v=kdsrOyPs3pE, bo spodobał mi się gofrowy wzór. Wspomagałam się przy tym innymi filmikami, przeznaczonymi typowo dla osób początkujących. Najgorszy był początek (jak zwykle) i zszycie przodu poduszki z tyłem (niezbyt dobrze było to pokazane na filmiku, więc wyszła totalna improwizacja z kilkoma odejściami).

Podsumowując wyzwanie:
1. Dowiedziałam się, gdzie w Krakowie jest bardzo fajny sklep z włóczkami
2. Nauczyłam się robić pętelkę, łańcuszek, słupki, półsłupki, słupki wkuwane od przodu i dowiązywać włóczkę jak się skończy motek
3. Mam nową poszewkę na poduszkę!
4. Będę musiała jakoś zużyć pozostałości włóczki, więc może powstanie coś jeszcze :D
Pobierz
źródło: comment_1659892757P6NvGv24AMxiDr1dU6gqhk.jpg
  • 2