Wpis z mikrobloga

Bambinizm to ostateczna prosta do upadku zachodniej cywilizacji. Pamiętacie początek wojny na Ukrainie, jak jakieś lewatywki organizowały zbiórki dla jakichś zawszonych kundli, a lewactwo wykopowe jej broniło, że hej, w sumie to kto jej zabroni? Przecież można organizować zbiórki dla ukraińskich zwierząt razem ze zbiórkami dla potrzebujących ludzi i nie ma w tym problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No właśnie, że jest w tym problem, bo skoro nie priorytetyzuje się, lub stawia na równi życie ludzkie ze "xD" zwierzęcym, to jest to jakiś wyznacznik systemu wartości, które społeczeństwo wyznaje. Tak samo jest w przypadku zbiórek; chory mężczyzna vs chora młoda kobieta. W 90% przypadków więcej pieniążków ląduje w zbiórkach dla kobiet, nie bez powodu.

Bambinizm, który priorytetyzuje życie kundli z Pietropiździewska ponad życie ludzkie to totalne odklejeństwo, bo jaki wkład i wartość wnoszą dla społeczeństwa jakieś psy?

#blackpill #bekazlewactwa trochę #dogpill
Davidozz - Bambinizm to ostateczna prosta do upadku zachodniej cywilizacji. Pamiętaci...

źródło: comment_1659853042uiI370CoZv4ykif2K98nX4.jpg

Pobierz
  • 237
@Davidozz: Wskaż mi w którym momencie wojny ludzie nie mieli pomocy finansowej bądź materialnej, albo zwierzęta miały jej więcej. Podałeś najgorszy przykład z możliwych, bo miliardy są pompowane w pomoc i ludzie setkami pojechali pod granicę pomagać

@Positano1: Nie ma racji bo sam jest odklejony. Gdyby patrzeć w tych kategoriach wcale nie można byłoby pomagać zwierzętom, bo zawsze jest ktoś kto potrzebuje pomocy. Zawsze. Czy to dziecko z glejakiem czy
@Davidozz zgadzam się, od zawsze to powtarzam mimo że sama mam psa.
Natomiast widziałam że schroniska też były zaangażowane w takie akcje no i super, bo przecież oni się zajmują stricte zwierzętami.
Natomiast nie wiem jak to dokładnie wyglądało, oni chyba w większości nie ratowali bezdomnych zwierzat, więc tu się nasuwa pytanie jak bardzo #!$%@? musieli mieć ukry na te swoje zwierzęta że je tak po prostu zostawili i teraz trafiają do
@Zwardi:

W 2012 r Ukry zlikwidowali mnóstwo dzikich psów, chordy psów które zjadały ludzi np na przystankach.


widzisz? kolejny argument, że bardziej opłaca się pomagać losowym ukraińcom, niż losowym psom w losowym ukraińskim schronisku
@byferdo: > spotkałem w życiu tylu fałszywych ludzi, którzy najpierw wyciągną do ciebie rękę po pomoc, a potem wbiją ci nóż w plecy - że rzeczywiście, życie zwierzaków zaczynam stawiać na równi lub wyżej niż ich.

Podpowiem ci mały sekret: twój piesek czy kotek jest z tobą, tylko dlatego że dajesz mu jeść. I wcale nie ma tu jakiejś bezinteresownej zwierzęcej miłości, tylko te zwierzątka instynktownie trzymają się człowieka bo na
@Davidozz: Czyli bardziej skłaniasz się ku indywidualnej ocenie, tu i teraz komu i jak można pomóc. W takim razie Twój wpis jest zbyt uogólniony. Być może ja z Polski nie jestem w stanie już tam nikomu konkretnemu pomóc. Przelałem na pomoc humanitarną od początku marca do teraz kilka stówek, dawałem rzeczy s zbiórkę. Czy teraz mogę już pomóc jakiemuś zwierzęciu z Ukrainy czy nadal będę bambinistą, przez którego cywilizacja upadnie?
@Davidozz: pytanie jak wyglądają proporcje,
99,99 pewnie idzie na ludzi a reszta na resztę, m.in. ochronę zabytków, zwierząt, itd..

Po prostu jest jakiś promil ludzi którzy interesuje los zwierząt i z racji tego że mamy demokrację to mogą próbować zainteresować innych chęcią do tej pomocy.

Rozumiem że to "problem" bo "powinni" zbierać na pomoc tylko dla ludzi. Problem to raczej z takim stawianiem sprawy, co kto powinien a co nie powinien
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Davidozz: Wydaje mi się, że istotnym a pomijanym czynnikiem są okoliczności w jakich dociera do nas dana informacja.
W internecie ludzka krzywda jest zbyt wyprana z wszelkich bodźców towarzyszących takim sytuacjom żeby wzbudziła w nas odpowiednio silne emocje. Założę się, że w prawdziwym świecie człowiek wybrałby pomoc wołającemu o nią drugiemu człowiekowi - bo widziałby jego cierpienie na własne oczy, słyszał i sam czułby zagrożenie dla własnego bezpieczeństwa.

W kwestii zwierząt
Artyzm to ostateczna prosta do upadku zachodniej cywilizacji. Pamiętacie początek wojny na Ukrainie i jak organizowano pomoc w ratowaniuukraińskich dzieł sztuki, a lewactwo wykopowe tego broniło, że hej, w sumie to kto zabroni? Przecież można organizować pomoc dla ukraińskich dział sztuki razem ze pomocą dla potrzebujących ludzi i nie ma w tym problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No właśnie, że jest w tym problem, bo skoro nie priorytetyzuje