Wpis z mikrobloga

Chciałbym serdecznie podziękować mireczkowi @Alien07, który podpowiedział mi co jest przyczyną problemu w moim starym telewizorze, dzięki czemu mogłem samodzielnie dokonać naprawy. Pacjentem był Philips 49PUS6561/12, który był już spisany na traty. Autentycznie chciałem zawieźć go do punktu odbioru odpadów, bo myślałem, że usterka jest poważna i droga w naprawie. Jakiś czas temu kupiłem nawet nowy telewizor, a ten poszedł w odstawkę. Zupełnie przypadkiem trafiłem na wpis @bury256, w którym wspomniany wyżej @Alien07 wyjaśnił, że problem z plamami na ekranie to tylko odklejone soczewki. Dziś rozebrałem telewizor i wkleiłem wszystkie 84 soczewki. Pacjent przeżył i ma się dobrze. Co więcej okazało się, że jeszcze może nam długo posłużyć, bo pomimo że ma już swoje lata (2016), bez problemu działa w nowym standardzie telewizji naziemnej. Z drutu miedzianego 2,5mm² poskręcałem dla próby antenę biquad i znalazłem 63 kanały xD

Jeszcze raz dziękuję Ci mirku, dzięki Tobie sprzęt dostał drugie życie a ja nie wyprodukowałem kolejnych elektrośmieci.

#wykop #oswiadczenie #diy #rtv #telewizory #naprawiajzwykopem #ekologia
L3stko - Chciałbym serdecznie podziękować mireczkowi @Alien07, który podpowiedział mi...

źródło: comment_1659801550y8S86qUUpT3pdAyex4mUpj.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@L3stko mojej babci naprawiałem tak philipsa tylko zamiast dać nowe paski, to wymieniłem spalone diody na jakieś żółte, byle by reszta świeciła i działało to tydzień, spaliły się inne LEDy, to kupiłem nowe listwy za 200 PLN robię drugi raz ale porządnie to przy zakładaniu matrycy, pekła mi ona na rogu (°° bo jakiś #!$%@? plastik nie chciał zaskoczyć i teraz ten
  • Odpowiedz
@L3stko: CO TY OGLĄDASZ

SRAM NA ŻYDOWSKI TVN

@Mavos:

@L3stko: to mu daj z 500 i nie ogladaj tvnu

@Buty_Na_Asfalcie:

typ dodał zdjęcie, że sam naprawił telewizor, pewnie na pierwszym lepszym kanale jaki mu się włączył a u was już zesrańsko, że TVN. Ładnie się tam musi gotować pod kopułą xDD
  • Odpowiedz
@deni28s: Trochę za niska temperatura. Obecnie walą wszędzie bezołowiową a ta dopiero się topi powyżej 220C. Następnym razem spróbuj na 230C powinno dłużej wytrzymać xD Ja tak naprawiałem karty graficzne, które do dzisiaj działają xD
  • Odpowiedz
@jackieboy: zacznij od przejrzenia filmików na YT z naprawami philipsów. Trzeba zdjąć tylną obudowę, tylko żeby to zrobić musisz odpiąć trzy taśmy: dwie pod klapką serwisową a jedną przy czujniku pilota (dolny prawy róg patrząc od frontu). Później odkręcasz srebrną ramkę. Teraz możesz już odpiąć panel LCD (dwie taśmy). Zdejmujesz panel a następnie ramkę podtrzymującą składającą się z czterech części. Teraz masz dostęp do tych białych elementów rozpraszających światło. Sklej sobie
  • Odpowiedz
@L3stko: od roku mam tv od teścia

Padł im i wyświetlał zielone kwadraty
Kupili nowy ale mówiłem że spróbuję w piekarniku główna płytę zreballowac
wczoraj robiłem to chyba 7 lub 8raz
180stopni i 8 minut wygrzewania załatwia sprawę na 2-3 miechy
Jak jebnie kupimy nowy

To nie jest rebaling, tylko pewnie jakieś koło pęknięcia, nowe telewizory mają cynę bezołowiowa, która topi się w duuuuzo większej temperaturze
  • Odpowiedz
@L3stko: tez wymienialem z pol roku temu cale tasmy bo czesc diod nie swiecila, a po pol roku tez mam takie plamki i nie wiem czy czasem tez sie nie odkleily. Ale zeby po pol roku? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
A też kiedys coś podobnego w moim tv się stał ale nie punkt swirconcy przez soczewkę a ciemniejsza całą połówka więc mylę podświetlenie.Rozebralem i znalazłem chyba 40 diod podłączonych szeregowo pomierzylem spadki napiec na żywca i znalazłem że jedna nie domaga 4zł na allegro + przesyłka przelutowanie i dział dalej
  • Odpowiedz
@jackieboy: jeszcze jedno, te soczewki które jeszcze nie odpadły wkrótce odpadną. Albo wzmocni je klejem, albo odklej i przyklej od nowa. Zaoszczędzisz sobie pracy w przyszłości.
  • Odpowiedz
Ale zeby po pol roku? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@cuda: to całkiem możliwe. Wyczytałem że taśmy fabrycznie mają słaby klej, który z czasem puszcza.
  • Odpowiedz
@L3stko: Może masz rację, może nie. Mój 40 cal tv po 10 latach padł. Może nie całkowicie, może nie ostatecznie, może sie nie zepsuł ale ostatecznie nie działał. Każdemu z moim problemem polecam tv 65 cal.
  • Odpowiedz
6 lat i telewizor ma swoje lata. Ja pamiętam jak ojciec w 94 przywiózł maluchem kolorowego sanyo 21 cali, z pilotem i teletextem! Chodził 20 lat a potem się go po prostu wyrzuciło bo weszły plazmy i LCD.


@rzeznia22: Super się to czyta:

Samsung kończy produkcję telewizorów plazmowych. 2 lipca 2014 przeczytasz w 1 min. A więc to tak wygląda śmierć telewizorów plazmowych - po Panasonicu wycofuje się Samsung.

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/samsung-telewizory-plazmowe-koniec-produkcji.html
  • Odpowiedz