Wpis z mikrobloga

Chciałbym serdecznie podziękować mireczkowi @Alien07, który podpowiedział mi co jest przyczyną problemu w moim starym telewizorze, dzięki czemu mogłem samodzielnie dokonać naprawy. Pacjentem był Philips 49PUS6561/12, który był już spisany na traty. Autentycznie chciałem zawieźć go do punktu odbioru odpadów, bo myślałem, że usterka jest poważna i droga w naprawie. Jakiś czas temu kupiłem nawet nowy telewizor, a ten poszedł w odstawkę. Zupełnie przypadkiem trafiłem na wpis @bury256, w którym wspomniany wyżej @Alien07 wyjaśnił, że problem z plamami na ekranie to tylko odklejone soczewki. Dziś rozebrałem telewizor i wkleiłem wszystkie 84 soczewki. Pacjent przeżył i ma się dobrze. Co więcej okazało się, że jeszcze może nam długo posłużyć, bo pomimo że ma już swoje lata (2016), bez problemu działa w nowym standardzie telewizji naziemnej. Z drutu miedzianego 2,5mm² poskręcałem dla próby antenę biquad i znalazłem 63 kanały xD

Jeszcze raz dziękuję Ci mirku, dzięki Tobie sprzęt dostał drugie życie a ja nie wyprodukowałem kolejnych elektrośmieci.

#wykop #oswiadczenie #diy #rtv #telewizory #naprawiajzwykopem #ekologia
Pobierz
źródło: comment_1659801550y8S86qUUpT3pdAyex4mUpj.jpg
  • 91
@diem: A ten dywan za telewizorem, to w jakim celu? Amatorski ustrój akustyczny, czy element skracający życie telewizora poprzez zwiększenie temperatury pracy? Czy może oba na raz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
super, i to jest wlasnie ekologia


Globalne starania podjęte przez miliardy ludzi, w celu ochrony środowiska i klimatu.

- Jakaś prywatna korporacja zaśmieca środowisko (w tym wypadku może nie celowo, wpadki na produkcji się zdarzają).

- @Messix: "widzicie, ekologia to ściema!! Mogę śmiecić i srać na ulicy!"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FrasierCrane: Ludzie walczą z regulacjami i dla nich papierowe słomki to jest koniec świata. Dlatego tak trudno zmusić ludzi i korporacje do nie niszczenia planety. Musi się powoli zmieniać mentalność hołoty, żeby można było wprowadzać regulacje chroniące środowisko i zmuszające producentów do dłuższego życia sprzętu lub możliwości jego naprawy. No ale to jest przeciwko wolnemu rynkowi, tak wielbionemu przez gimnazjalnych konfederatów. Zła Unia regulacjami zwiększa koszty produkcji sprzętu! Ogranicza zyski wielkich
pomimo że ma już swoje lata (2016)


@L3stko: Oj Miras, Ty tak poważnie piszesz? XD Telewizory to bardzo trwałe sprzęty... Przynajmniej były trwałe. Ojciec pierwszego Samsunga zmienił zmienił pierwszy telewizor po 12-13 latach bo był szrotem z 1989 roku XD Drugi szybciej bo był kanciakiem z dupą a już przyszła era LCD. Obecny to zakup jakoś z 2008-2009 i nic mu nie dolega ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_1659885032rLEEleV0YuGJdUP9fVL16r.jpg
ja #!$%@?ę, nie sądziłem, że dożyję czasów, gdy zaledwie 6-letni telewizor będzie klasyfikowany jako stary grat. XD


@Fenrirr: to jest nic, ja to dostaję oczopląsu, jak tech-youtuberzy robią "LONG TERM REVIEW" jakiegoś sprzętu i się później dowiaduję z treści, że używają go od 2 miesięcy XD
@jfrost: ale jednak w #!$%@? smutne to wszystko jest. W zeszłym roku kupowałem monitor drugi, to musiałem się spieszyć, bo dosłownie ostatnie sztuki w sklepach internetowych były. Model z 2019 roku, już niedostępny w sprzedaży 2 lata później. Producenci mają dosłownie sraczkę z kolejnymi generacjami i modelami, gdzie parametry poprawiono o 0,0001%.