Wpis z mikrobloga

Motomirki, chce wam się pochwalić. Posiadam samochód od 5 lat, ale pierwszy raz zrobiłem tyle kilometrów na jednym baku. Średnio tankuje po 480-520 km od tankowania do tankowania. Zapytacie jak to możliwe? Dwie rzeczy, pierwsza i najistotniejsza to hamowanie silnikiem, a druga trasy od Soliny do Bieszczadkiego Parku Narodowego i z powrotem. Na codzień stosuje ten zabieg ale gdy w 90% robi się trasy wokół komina to oszczędność jest marginalna, a na drogach górzystych można zaoszczędzić trochę paliwa.
#motoryzacja #ford #focus #duratec #ekonomicznajazda #benzyna #silnik #oszczednajazda #hamowaniesilnikiem
Berkel_88 - Motomirki, chce wam się pochwalić. Posiadam samochód od 5 lat, ale pierws...

źródło: comment_16597665249BTZuoluXlaiVXojCqSWJo.jpg

Pobierz
  • 32
A potem sprzedało do wymiany

@Sl_w_k_1 ale ty wiesz, że nawet perfekcyjnie używane sprzęgło wytrzyma 200-250 tysięcy i się zjedzie okładzina? to jest element eksploatacyjny
dla mnie perełką jest to jak zawodowy kierowca lat 50 mówi, że hamowanie silnikiem to bujda, jazda na luzie jest najlepsza ()


@Berkel_88: @Kasia123456789: Ostatnio producenci samochodów zaczęli robić tryb "żeglowania" w automatycznych skrzyniach biegów. Podczas jazdy gdy odpuści się gaz skrzynia wrzuca na luz. Dopiero hamuje silnikiem, gdy dotknie się hamulca. Kiedyś nawet gość z kanału Engineering Explained zrobił o tym film: https://www.youtube.com/watch?v=_bZlb62VVlw
Głównie chodzi
biskup2k - > dla mnie perełką jest to jak zawodowy kierowca lat 50 mówi, że hamowanie...
dla mnie perełką jest to jak zawodowy kierowca lat 50 mówi, że hamowanie silnikiem to bujda, jazda na luzie jest najlepsza


@Berkel_88: i dobrze ci mowi... najnowsze skrzynie ZF8HP maja tryb żeglowania i jak bujniesz bude to przy odpowiedniej predkosci leci sie na oparach do nastepnego swiatla.
w sportach motorowych nazywa sie to "lift and coast"

a jak ktos chce oszczedzac paliwo to powinien stosowac zasade jak najmniejszej zmiany energii kinetycznej
Tylkonoc - > dla mnie perełką jest to jak zawodowy kierowca lat 50 mówi, że hamowanie...

źródło: comment_1659772599Im6fx0DleCmRJaoTKRAKAv.jpg

Pobierz
dla mnie perełką jest to jak zawodowy kierowca lat 50 mówi, że hamowanie silnikiem to bujda, jazda na luzie jest najlepsza ()


@Berkel_88: Jeśli chodzi o zużycie paliwa to ma rację. Gdy wracam z pracy ostatnie 3 km jadę właśnie na luzie ze średnim spalaniem 1,5l/100 km. Z tym że ostatnie 700 metrów jest to jazda z prędkością od 40 do 30 kmph. Jadąc normalnie musiałbym pokonać