Wpis z mikrobloga

Motomirki, chce wam się pochwalić. Posiadam samochód od 5 lat, ale pierwszy raz zrobiłem tyle kilometrów na jednym baku. Średnio tankuje po 480-520 km od tankowania do tankowania. Zapytacie jak to możliwe? Dwie rzeczy, pierwsza i najistotniejsza to hamowanie silnikiem, a druga trasy od Soliny do Bieszczadkiego Parku Narodowego i z powrotem. Na codzień stosuje ten zabieg ale gdy w 90% robi się trasy wokół komina to oszczędność jest marginalna, a na drogach górzystych można zaoszczędzić trochę paliwa.
#motoryzacja #ford #focus #duratec #ekonomicznajazda #benzyna #silnik #oszczednajazda #hamowaniesilnikiem
Pobierz Berkel_88 - Motomirki, chce wam się pochwalić. Posiadam samochód od 5 lat, ale pierws...
źródło: comment_16597665249BTZuoluXlaiVXojCqSWJo.jpg
  • 32
Nie podać baku i się chwalić ilością kilometrów xd
Jakby podanie spalania np 5,8L/100km było przereklamowane.

Co do bardziej ekonomicznej jazdy na luzie zauważyłem to dawno temu. Bez komputera pokazującego spalanie ciężko to zobaczyć. Ale słusznie mówią też na kursie, że jest to niebezpieczne. W automacie może mniej, bo wciskasz gaz i masz prawie natychmiastowo wbity bieg, ale w manualu ktoś mniej ogarnięty może spanikować w naglej sytuacji.
@nadmuchane_jaja @foneswein @Krzysztof53647 55 litrów @Gorion103 pod górkę jechałem na tempomacie, ale kilka razy musiałem przejąć kontrolę nad gazem bo tempomat dusił silnik. A z powrotem to już z górki, 3 lub 4 bieg i jazda. @Tylko_noc kierowca, oktroym pisze nie miał styczności z taką nowoczesną technika. A teraz prowadzi Mercedesa tylko nie iwme co to za model, ale jest to bus, do przewozu osób, zakładam rocznik 2007-2012. A dwa, w jednym
spalanie ~8,33L/100km
Nie wiem czy takie przewyższenia miałeś czy co. Z drugiej strony skoro wjechałeś pod górę i zjechałeś, to i tak powinno być niższe spalanie. Może byłeś załadowany walizkami pod sufit, ale też mówisz, że masz i gorsze spalania. Może to ten samochód tak pali jak smok. Szkoda czasu w sumie, bo za dużo pytań, a mało konkretów podajesz - jeśli Ty jesteś zadowolony, to graty.
@foneswein według komputera pokładowego po przejechaniu tych 660 km średnie spalanie wynosi 7,5 l na 100 km. Zawsze miałem blisko 9 l. Według fuelio średnie spalanie wynosi 9,19 l.
No pali, i mam wrażenie że zamul jest do 3k obrotów.

@Izanagi013 jaki masz samochód, silnik,
@Berkel_88: to słuchaj tego XD też mam ten 1.8, tylko w volvo v50. LPG, przy 170kkm wymieniłem pierścienie i gładź cylindra się zrobiła na lustro. Też mi pali dużo, w mieście 11L lpg, w trasie 120km/h 10l lpg( ͡° ͜ʖ ͡°)