Wpis z mikrobloga

Mirki, z racji, że wziałem #wakacjekredytowe chciałem sobie jedną ratą nadpłacić kredyt w tym miesiącu. Jednakże kiedy składam dyspozycje wcześniejszej spłaty to bardzo mała częśc z tej kwoty idzie na spłate kapitału. Wygląda jakby odsetki pozostały takie jak były. Coś źle robię?


@tenzwykly: W zależności od banku stosowane są rożne systemy. W części z nich nadpłata księgowana jest wyłącznie na spłatę kapitału, przykładowo kredyt z saldem 100 000 zł po nadpłacie
  • 0
@marcpol no to na moim przykładzie, dzień spłaty raty to 1 dzień miesiąca. Dalej przykładowo kwota raty 2000zl, kapitał:500 odsetki:1500. Wniosek o wakacje kredytowe złożyłem pod koniec lipca. I dzisiaj chcąc nadpłacić kwotą 2000zł również policzyło mi 1500 odsetek a saldo zmniejszyłoby się o 500zl.
@tenzwykly bo masz odsetki z lipca do zapłaty a to zależy od banku w przypadku nadpłat. Niektóre biorą od razu na sam kapitał, a inne na poczet już naliczonych odsetek a reszta kapitał. Ale za to przyszła rata już ich nie będzie zawierać, czyli w Twoim przypadku po wakacjach np. grudzień nie będzie zawierał już tych 1,5k odsetek
@tenzwykly: aby spłacić większą część kapitału proponuję wykonać nadpłatę, następnego dnia po pobraniu raty, wtedy wartość odsetek będzie niska. Jaki jest sens płacenia teraz? Ludzie!!! Odkładaj kasę i za 4 mc zapłacisz po pobraniu 1 raty.
@marcpol: dzieki za pomoc. Niestety szkoda ze nikt w tym banku nie jest w stanie odpowiedziec przed zlozeniem dyspozycji nadplaty jakie zostana naliczone prowizje/oplaty. Ani czat, ani infolinia, ani placowka. Beda naliczac po dyspozycji zgodnie z umowa lub tabela opłat. Kuriozalny bank. Odradzam go kazdemu.