Wpis z mikrobloga

Mordeczki, mam do Was pytanko - jak to jest możliwe, że deweloperzy potrafią aż tak spartaczyć sprawę - i co śmieszniejsze, chcą za to więcej.

Obserwuje sobie oferty, dzwonię, wypytuję, negocjuję.

Przykład rozkładu chociażby: 55m2 ~10 minut komunikacją do centrum - TRAGICZNY rozkład, po prostu takie marnotrawstwo przestrzeni, że szok, a na domiar złego jeszcze dużo drożej xD

54m2 trochę dalej ~15 minut komunikacją do centrum - bardzo sensowny rozkład, 3 pokoje, wszystko spoko, można to naprawdę sensownie zorganizować i teraz najlepsze - cena o wiele niższa.

Czy też tak mieliście, kiedy czegoś szukaliście? Jak żyć Panie Premierze - oczywiście, że bym wziął to 54m2 z lepszym rozkładem i tańsze.

A jak Wy finalnie rozwiązaliście swój zakup? Poszliście na jakieś kompromisy, czy też znaleźliście idealnie to czego szukaliście i zero ustępstw? Chcę po prostu wiedzieć co realistycznie jest możliwe, tak twardo stąpając po ziemi, a nie głową w chmurach i marzeniach ;)

Dziękuję za opinie!

#nieruchomosci #mieszkanie
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@haha123: ja poszedłem na kilka kompromisów. Z jednej strony rozkład, piętro i miejsce w budynku takie jak chciałem, kompromisem jest nieduży balkon i bez dachu ( ostatnie piętro ). Lokalizacja była trochę kompromisem ale za to metraż mam taki jak chcialem i cena była taka na jaką byłem gotowy.
@TomaszTomasz001: zgadzam się, właśnie jakbym mógł zamienić miejscami te 2 budynki to już bym mógł kupić te 54m2 ze znacznie lepszym rozkładem i ~10 minut od centrum.

@koszyk2: dziękuję za opinię. Bo właśnie często czytałem jakieś historie ludzi na wykopie, ze oni to tam tylko prestiżowe chcą, tylko top premium lokalizacja, max 2km od rynku, jakaś finezyjna konstrukcja itd. I już od razu wiedziałem, że to są bajki i urojenia,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@haha123: ja znalazłem idealne ale niestety kosztowało mniej więcej 2x tyle ile miałem planowałem wydać. Trzeba ustalić najważniejsze priorytety. Dla mnie po wyborze lokalizacji było to dwustronne , 3 pokojowe z dobrym rozkladem, na ostatnim piętrze z oknem w kuchni. W drugiej kolejności patrzyłem np na balkon.
@haha123: ja szukałem mieszkania w covidzie, kupiłem pod koniec 2020 roku. Do rynku kawałek jest, 8km, jednakże mi zależało na dużym tarasie, zrobieniu jednego pomieszczenia pod kino z rzutnikiem i ekranem plus trzy sypialnie. Blisko przedszkole i komunikacja miejska. Takie rodzinne mieszkanie. Mogłem iść na sporo ustępstw, jednakże trafiłem w punkt z tym czego szukałem i szybko się zdecydowałem