Wpis z mikrobloga

Dlaczego w tych aplikacjach jest napisane "Dzisiaj zarobiłeś..."? Przecież z energii z fotowoltaiki korzysta się na bieżąco. Nadmiar(czyli to kiedy nie używamy) jest oddawany do "sieci" i za każdy oddany 1kWh możesz później odebrać 0,8kWh za darmo. W jaki sposób można zarobić? (Jestem laikiem, nie mam fw)


@victordeleco2: Zarobiłeś, bo nie będziesz musiał wydać tych pieniędzy na rachunek za prąd. Powiedzmy bez fotowoltaiki powinnam teraz za pół roku zapłacić ok. 2000
@asiajasiabasia: czyli jak rozumiem na bieżąco zużywam to co generuje fotowoltaika. Nadmiar oddaje do sieci i później mogę za darmo odebrać 80% z tego. Jeżeli wykorzystam cały nadmiar to dopiero normalnie płace za wykorzystany. A co jeśli zostanie nadmiar? Dają hajsy?
@Odmienec jeden rabin powie że się opłaca, inny że nie. Na pewno opłaca się mniej niż na starych zasadach

@Rick_Sanchez psy szczekają, karawana jedzie dalej. Słuchaj się rad wykopków a zostaniesz z niczym

@pepies ja zaglądam tylko wtedy jak na wykopie pojawi się jakiś wpis z PV żeby wrzucić screena, wtedy możemy się wzajemnie brandzlować jak to mamy lepiej od innych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@victordeleco2: Tak, jest tak jak piszesz (na starych zasadach możesz odebrać 80%). Na nowych trochę inaczej się to przelicza, bo zbierasz nie wirtualne kilowatogodziny, tylko wirtualne złotówki, tak jakbyś sprzedawał energetyce ten prąd po aktualnej cenie rynkowej. Ale finalnie sprowadza się to do tego samego - w półrocznym albo rocznym rozliczeniu zmniejsza ci to rachunek do zapłaty.

Za niewykorzystany nadmiar nic nie dostajesz. Przepada, ewentualnie przejdzie na następny rok (ale nie
będą ci udowadniać że fotowoltaika nie działa bo produkuje w lecie a potrzebujesz w zimie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@asiajasiabasia: Bo to w sumie prawda. Fotowoltaika opłaca się tylko jej posiadaczowi, ale cały system jest na tym zjawisku w plecy. Zazwyczaj szczyt produkcji instalacji PV nie pokrywa się ze szczytami poboru, w związku z czym elektrownia musi "kupić" niepotrzebny prąd, a jeszcze oddać 80% z energii wytworzonej
d kiedy mamy panele fotowoltaiczne to ojciec dostał #!$%@? i średnio kilkanaście razy na dzień sprawdza "ile już zrobioło", a najlepsze że on #!$%@? jeszcze mi i matce zadaje pytania "no to ile dzisiaj zrobiło?" i się cieszy jak #!$%@? że strzeliliśmy mniejszą liczbę niż pokazuje apka xD


@lenovo99: IMHO to bardzo miłe że stary chłop ma jakąś zabawkę z której się cieszy.