Wpis z mikrobloga

@perfumowyswir: jaki spadające noże, cena jest praktycznie taka sama BTW spadających noży się nie łapie ;) Nieruchy to nie giełda, akcke to czyste inwestowanie/spekulacja, mieszkania to potrzeba życiowa przede wszystkim.
@mickpl: No jest załamanie sprzedaży r/r, w lipcu wzrosło co jest lekko szokujące przy tej dostępności kredytowej
@Dusk_Forest77: przecież tam jest jasno napisane w artykule:

w skali tych sześciu największych miast sprzedaż wzrosła w stosunku do czerwca o zaledwie 262 mieszkania


Oznacza to tyle, że wystarczy, by jakiś duży gracz kupił 500 mieszkań i liczby wykażą plus. Przy czym nie jestem spadkowiczem.
@angor86: Jaki wielki gracz, nie słyszałem żeby jakiś większy fundusz zrealizował tego typu transakcje w lipcu, może coś mnie ominęło ale raczej jestem na bieżąco. To nie jest żaden game changer i wynik bardzo niskiej bazy w czerwcu, jednak pokazuje, że mogą się zdarzyć takie niespodzianki.
@Dusk_Forest77:

nie słyszałem żeby jakiś większy fundusz zrealizował tego typu transakcje w lipcu


Skoro nie słyszałeś to faktycznie nie może coś takiego zaistnieć xD Ach, te wykopki.

Z artykułu, który sam podlinkowałeś:

"Po szoku sprzedażowym w maju i czerwcu część deweloperów dla wybranych mieszkań (niektórzy nawet dla wszystkich) zaproponowała bardzo atrakcyjne promocje. Klienci również, aktywnie i nie bez sukcesów, negocjują ceny dla pozostałych mieszkań. Rabaty i promocje stanowią jedną z głównych
@angor86: No wyobraż sobie, że niektórzy żyją z inwestycji i śledzą rynki których są uczestnikami. Z chcecia poczytam o tych zakupach "wielkich graczy" Serio. Podeślij jakieś konkrety, ja na nic takiego nie trafiłem. Chyba że to chodzi o takich "największych" inwestorów jak ja ;)
Jaki wielki gracz, nie słyszałem żeby jakiś większy fundusz zrealizował tego typu transakcje w lipcu, może coś mnie ominęło ale raczej jestem na bieżąco.


@Dusk_Forest77: https://biznes.newseria.pl/biuro-prasowe/nieruchomosci/grupa-marvipol-zawarla,b1891896941

Kolejne 146 mieszkań poszło, ale to realizacja umowy ze stycznia, co nie przeszkadza aby włączać ją do "bieżącej sprzedaży" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dusk_Forest77: skoro z taką umiejętnością czytania startujesz na inwestora to życzę powodzenia.

Po pierwsze - nie napisałem NIC o tym, że jakiś większy gracz cokolwiek kupił. Napisałem, że wystarczy, by jakiś duży gracz kupił 500 mieszkań i liczby wykażą plus - tryb przypuszczający. Tłumaczyłem tutaj fluktuację statystyczną, i tyle.
@mickpl: No i jest to jakaś nowa informacja o masowych skupowaniu mieszkań pod wynajem, jednak to trochę za mało by spowodować taki wzrost. Osobiście sądzę że rosnące stawki najmu zaczeły sprawiać, że coraz więcej inwestorów się znowu się zaczeło interesować tego typu aktywami i to głównie się przyczyniło dlatego troche zaskakującego wyniku w lipcu.
@angor86: Przy ogromnym spadku dostępności kredytowej klientów indywidualnych wzrtost ten jest i tak zaskajuący,
mali i
@Dusk_Forest77: jeszcze raz i powoli:

Wreszcie część największych inwestorów dysponujących gotówką uznała, że mamy akurat dołek na rynku i warto wykorzystać promocje i rabaty do zakupu już teraz, spodziewając się, że przy praktycznie zerowej nowej podaży (kto mógł uruchomił sprzedaż przed wejściem nowej ustawy deweloperskiej) na jesieni tak dużych rabatów może już nie być


Czyli to istniejący inwestorzy po prostu stwierdzili, że lepiej nie będzie i tyle.