Wpis z mikrobloga

Pozwoliłem sobie ocenić platformy #ecommerce które są w #polska. Chociaż teraz zajmuje się czymś innym to handlowałem online od 2004 roku na różnych platformach i prawie na wszystkie kontynenty poza Antarktydą i Afryką, węc jakieś porównanie z tych lat mam.

#allegro

G---o którego notowania lecą na łeb od początku (na moment pisania tego tekstu byli ok. -64%). Zero pomysłu na siebie. Mają epizod p------------a Polaków, że za tanio kupują z Chin, a powinni od nich. Z historii opisanych na FB i w sieci wynika, że nie jeden zwinal interes przez #alledrogo. Z doświadczenia wiem, że w helpdesku siędzą pinokie i nic nie załatwisz. Jak pokazują youtuberzy allegro ma duży problem z podróbkami, ale hajs się zgadza, więc poco walczyć z problemem? Mają bezpłatny transport, za który musisz płacić 40 zł miesięcznie XD Na koniec wspomnę, że Allegro uczy z PiSem jak prowadzić biznes online (serio były takie szkolenia). XD

#shopee

Myśle, że obecnie najlepsza platforma. Cenowo o wiele lepsze od powyższego gówna. Jeśli dobrze pamiętam to do 30 paczek macie dostarczanych za darmo. Jedyny warunek - zamówienie musi być powyżej 10 zł, co nie jest jakimś wielkim problemem. Bardzo dużo kuponów od sprzedawców - mam taniej niż na gównie, to jeszcze zawsze wpadnie dodatkowy deal.
Jedyne wady, to czasem trzeba cisnąć helpdesk, ale chociaż nie kłamią. Bardzo cisną na apke mobilną. Prawie wszystkie paczki idą #inpost, co jest wielkim plusem, bo paczki z Chin idą max dwa tygodnie i śledzisz je od a do z. Paczki od polskich sprzedawców idą ok 24 godzin, chociaż czasem zdarzą się gamonie co nie wyślą, ale to norma na takich stronach.

#aliexpress

Bardzo dobra platforma. Tanie produkty jak na shopee. Odkąd Ali podpisało umowę z kutasami ze swiatprzesyłek.pl to masa paczek ginie, dlatego co raz rzadziej tam kupuje. Helpdesk nie ogarnia. Automaty paczkowe od Ali to marna podróbka inpostowych paczkomatów. Jeszcze jeden plus to masa kuponów na dobre deale. Na gównie futerał na moją nowa komórkę 50 zł, a na Alie z kuponami o które się specjalnie nie starałem 6 zł z vatem. XD

#amazon

Drogie i mało intuicyjne. Kupowałem tam raz w życiu i pomagałem komuś wydać książke (tak Amazon ma taką usługę). Ciągle lepsze, niż g---o.

#ebay

Poza shopee moja ulubiona platforma. W życiu nie miałem tu żadnego problemu. Nie używam go do zakupów jak na shopee, ale np. kupuję sprzęt fotograficzny. Ostatnio kupiłem aparat. W Polsce warty koło 12.000 zł, a na ebayu 7, 5 tysiąca z Japonii. VAT w cenie, a cło być może się uda załatwić zwolnienie na produkty z Japonii właśnie. Tak czy owak ok. 4 koła w kieszeni. A tego aparatu nie kupiłbym na żadnej z tych platform, może poza Amazonem.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

myślą, że są smart...


@jobless: smart to są sprzedawcy którzy wrzucili te ukryte koszty w cene produktow a klienci myslac ze maja darmowa wysylke oplacaja ja wielokrotnie kupujac multisztuki xD
  • Odpowiedz
@Wychwalany: poczytaj w necie (chyba tutaj były takie historie) ilu sprzedawców nie wytrzymało tych wymysłów allegro i pozamykało biznesy albo s---------o. Tam nawet manadżerowie nie wytrzymywali i masowo s---------i.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: nie rzuciłem, ciągłe w tym działam, ale już na innej zasadzie i niekoniecznie materialnymi rzeczami. A w międzyczasie zajmowałem sie różnymi rzeczami. Trochę książkami, trochę antykami, etc. Zawsze jest jakaś nisza do zagospodarowania.
  • Odpowiedz