Wpis z mikrobloga

@xyzak: oddasz tę różnicę w przyszłych ratach z jeszcze wyższymi stopami i rosnącymi kosztami życia. A to czy bardziej ograbi cię bank czy państwo to już chyba kwestia drugorzędna.

Nie wspominając, że kupując na kredyt z automatu musisz oddać więcej niż to co zapłaciłeś za nieruchomość. Ten system jest wprost stworzony do dymania ludzi.
@lou-c-phere_: bo to właśnie jest krótkowzroczność nosacza. On sobie wykalkulował, że 8x3k, to 24k darmowego kredytu, więc będzie do przodu.

gorzej, że zapomniał ze normalna firma (bank) nie pozwoli sobie odciąć zysków od gardła i pewnie po tych wakacjach (dziwnym trafem przypada koniec na okres wyborczy), zacznie się dymanie.

Myślę że Wyngry są tego przykładem. Do wyborów, a po wyborach stopa 11%.

Oddadzą to Polaki z taką nawiązką, że będą przeklinać
Oddadzą to Polaki z taką nawiązką, że będą przeklinać za jakiś czas.


@milvanb: nie życzę nikomu, ale mam wrażenie że tak to właśnie ostatecznie się skonczy. W Polsce zawsze na koniec wydymany zostaje zwyczajny człowiek.
@lou-c-phere_: nie po to bank i bankster rządzą Polską, żeby obywatel miał z tego korzyść. Podniosą opłaty za przelewy, podniosą opłaty za wypłatę gotówki i już się zacznie. A potem wibor na 10% i to co człowiek myślał, że zaoszczędził to odda w odsetkach.
I lepiej żeby ludzie z bankami nie walczyli, bo jak te stwierdzą że wychodzą z Polski, to stajemy się z automatu drugą Białorusią. Już jesteśmy, ale nadal
@peszek_leszek: Robisz głupio.
Bierzesz i nadpłacasz kredyt. Inflacja nie rośnie bo nie masz więcej kasy na konsupcję, a jednocześnie zmniejszasz zyski banków które i tak mają ich w cholerę i Tobie będzie minimalnie lżej, a kredyty u nas to i tak #!$%@? nas po dupie więc zero skrupułów skoro już wprowadzili taką opcję.
Oczywiście najgorzej jak głupi ludzie wezmą ten hajs na konsupcję, a potem i tak będzie płacz.
oddasz tę różnicę w przyszłych ratach z jeszcze wyższymi stopami i rosnącymi kosztami życia


@lou-c-phere_:

bo to właśnie jest krótkowzroczność nosacza. On sobie wykalkulował, że 8x3k, to 24k darmowego kredytu, więc będzie do przodu.


@milvanb:

A jak nie wezmę tych wakacji, a cała reszta weźmie, to myślicie że mnie ominie wyższa inflacja i stopy?

Przepis został wprowadzony, furtka otwarta. Chociaż bardzo się z tym nie zgadzam, to nie mam na
@Godziu73: no właśnie arbitrażowe podejście tego państwa do prawa, umów i działalności to największa zbrodnia w tej chwili. To dało tylko zalążek tego, że państwo nie jest stabilne i zmienia możliwości działania podmiotom na rynku. O to chodziło z TVN, że zrobić proceder mówienia kto może, a kto nie może działać i że biznes ma się bać państwa. Tak się tworzy autorytaryzm, gdzie władza ma mieć wszystko.
I za to mozna