Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki co byście wybrali na moim miejscu?

Tldr: zostać w obecnej pracy (fajny pieniądz) czy pójść gdzie indziej (wyższe stanowisko, gorszy pieniądz)

Pracuje w jednym z elektromarketów na stanowisku starszego specjalisty ds sprzedaży. Pracuje w miejscu zamieszkania, do pracy mam Ok 500metrow. Załoga jest bardzo zgrana, przyjazna atmosfera itd. Zarobki w granicach 4200-5000zl. Miasteczko ok 25k mieszkańców.

Dostałem propozycje od firmy, aby przejść do innego salonu na stanowisko kierownika sklepu. Miasto podobnie wielkośćiowo. Do pracy miałbym ok 40km w jedna stronę. Zarobki jako kierownik na początku podobne do tego co mam teraz. Tez w granicach 4200-5000. Z powodu dojazdów na paliwo przeznaczałbym ok 800-1000zl. Wiec na „rękę” zostawaliby mi ok 3500. Oczywiście w przyszłości wypłata większa, bo nowa ekipa się nauczy, będzie wyrabiać większe premie, a co za tym idzie i ja.

Nie mam możliwości wyprowadzenia się z miejsca w którym obecnie mieszkam. Żyje z rodzicami, ale z powodu „błędów młodości” mam miesięcznie ok 2000 stałych zobowiązań finansowych.

I teraz pytanie. Zostać tu zarabiać więcej (nie mam dojazdów), ale zaprzepaścić szanse na rozwój czy pójść tam.
Co Wy byście zrobili na moim miejscu?

Z jednej strony bardzo bym chciał zmienić coś w swoim życiu, zostać tym kierownikiem wykorzystać szanse, ale z drugiej dołożę sobie obowiązków i odpowiedzialności większej za (początkowo) mniejsze pieniądze bo dojazdy.

#kiciochpyta #pytanie #pracbaza #praca #corobic

Co robić

  • Zostać tu 66.7% (30)
  • Pójść na kierownika 33.3% (15)

Oddanych głosów: 45

  • 8
Oczywiście w przyszłości wypłata większa


@GumaMambaPl: no to głównie zależy od tego kiedy na przyszłość będzie i o ile większa wypłata. Jak jest to kwestia, że za pół roku dostaniesz 300 zł więcej i to tyle z podwyżki to bez sensu. Biorąc pod uwagę ceny paliw, to możesz wyjść na to samo. Do tego też dochodzi fakt, czy będzie Ci się chciało wstawać codziennie godzinę wcześniej i godzinę później przyjeżdżać do
@GumaMambaPl:
kilka pytań se zadaj
- czy jest ci wygodnie dziś i czy byłoby tak samo z codzienną jazdą w tę i nazad,
- 80km to dużo czasowo i pieniężnie; niech ci samochód nawali albo zacznie wymagać nakładów z powodu robienia tras, ze dwie i pół godziny wycięte z życia codziennie
- jak ważna jest przyjazna atmosfera dziś i jej brak, gdy zaczniesz czegoś wymagać od przyszłych podwładnych; kierownik to rzadko
@Toszeron: co do zarobków w nowym miejscu, wiem ile zarabia obecnie mój kierownik i wiem jak to wyglada. Kierownik ma jakaś tam średnia na podstawie wynagrodzeń pracowników. Wiec jeżeli załoga się wdroży (będzie całkowicie nowa ekipa bez doświadczenia) i będę kręcić lepsze wyniki sprzedażowe to będą więcej zarabiać, a jak oni to także i ja.
Może być szansa ze nowa załoga będzie debilami i moje wynagrodzenie będzie cały czas na podobnym