Wpis z mikrobloga

#zycietruckera

Co byście wybrali?

1. Solówka, dystrybucja po sklepach/hurtowniach, start 4-5 rano, koniec 10-12 (2 soboty w miesiacu obowiazkowe), 4-8 punktów, 4600zł netto + 300zł na wache + możliwość dorobienia

2. Zestaw, linia kurierska, start 20:45, koniec 8:15, 5500 - 5800 netto

3. Solówa, kurierka paletowa, 7-17, 5600zł netto

4. Bus, dostawa zakupów, dwie zmiany 5-13 13-21, 5000zł netto, zlecenie

5. Śmieciara/biedronka (6.5-7k), ale to sobie daruję

Dojazd praktycznie wszędzie podobny, ok. 30km łącznie
  • 18
@obuniem: 1. Sporo latania, ale dorwiesz numery telefonow, poukladasz sie z firmami(ludzmi), logistycznie sobie to sam ogarniesz, to bedzie lux robota.
2. Linia spoko, bo masz na wiele rzeczy #!$%@?, ale jestes latwy do zastapienia i moze to robic kazdy = malo wartosciowy pracownik, gorzej o podwyżki.
Reszte bym olał. Przy ad 1. z czasem mozesz sobie isc po wieksza kase jak sie sprawdzisz i Ci sie spodoba, jak nie, to
@RwandyjskiFront: Bo już tam pracowałem jako kierowca, tylko w innym miejscu i jak tam jest taki sam #!$%@?, to podziękuję.
@wiesiu2: Tak, jak ogarnę szybciej, to mam wolne, ale mogę też dodatkowo pojechać jeszcze jedno kółko. Gość mówił, że od września robi się jeszcze luźniej, niż jest teraz, a kasa ta sama.
@zpord: 1. Te palety, to małe są, na jeden punkt 1-3 palety, tylko w #!$%@? miejscach trochę,
@obuniem: pkt.1 wjezdzanie w rozne dziwne miejsca pod sklepiki, na bazary, stawanie na ulicy, zakazach. Rozladunek i tachanie wszystkiego z windy.

pkt. 2 Na kurierce masz wszystko pod plombą, sami laduja i rozladowuja z rampy, awizacje dogadane wiec nie stoisz jak debil w kolejce po 5 godzin. (minusem jest nocna jazda, ale jezeli sie przyzwyczaisz to lux robota, w nocy sie najlepiej jezdzi)

pkt. 3 jest jeszcze do rozpatrzenia, jezeli dostawy
@mindtravel: Ja tak w sumie, to szukam tej pracy na ciężarówę tylko na pewien okres, pół roku maks myślę, potem mogę zarabiać mniej + ew. coś dorobić, a na ciężarówkę mogę zawsze wrócić i głównie tak tę pracę traktuję. Raczej pójdę do 1, a jak nie będzie pasować, to poczekam na ofertę z 2.
@bArrek: no wydaje się to lżejszą pracą, pewnie jazda autostradą, tylko pod rampy podjechać, ale jak sobie przypomnę, jak mnie spanie cisnęło w nocy, jak mi się oczy przymykały, jo dupia

załóżmy, że miałbym te 5500, to odejmując 300/400 na wachę mam ok. 5100, a w tej dystrybucji na solówkę jak pojadę wszystkie soboty/wezmę dodatkowe kursy, to też mogę mieć te kilka stów więcej

Ty chyba sam pisałeś kiedyś, że myślałeś
@obuniem: zdecydowanie linia Kurierska, jezczce jak głównie autostradami to już Wogole, robota lajtowa, tylko się podstawiasz pod rampę, nic więcej cię nie interesuje