Wpis z mikrobloga

Czy za 6k netto da się przeżyć w trójmieście czy to będzie raczej wegetacja. Na wynajem mieszkania czynsz + rachunki liczę 3k. Dostałem propozycję pracy na junior deva. Spokojna robota, projekty na potrzeby wewnętrzne. Warunkiem jest jednak relokacja. Na rozmowie o pracę powiedziałem że chce 5k netto, ale myślałem że będzie możliwość pracy zdalnej. Chce podbić stawkę do 7k netto.
#trojmiasto #programista15k #gdansk

Czy da się żyć jak człowiek za 6k ?

  • Tak 61.5% (104)
  • Nie 38.5% (65)

Oddanych głosów: 169

  • 26
@Krever: Stać mnie na jedzenie, sport (skoro życie nad wodą to myślałem o windsurfingu + siłownia), od czasu do czasu wyjście na miasto. Nie wiem jakie są ceny w Trójmieście. W Poznaniu 5k w zupełności mi wystarcza, ale nie musze płacić tyle na mieszkanie.
@Reelag: No ale ta stawka jako junior dev no to na rok max dwa. Po roku rozmowa o podwyżkę (oczywiście jeśli będziesz cisnął i pokażesz, że warto w ciebie inwestować). Więc po co takie pytania. 5k netto to nie jest dużo jak odliczysz pit (ryczałt 12% i zus - zależy czy płacisz mały czy już normalny). Jeśli nie ma możliwości zdalnej to dobrze chcesz zrobić że chcesz na tym podbić stawkę.
@Reelag: Starczy Ci na spokojnie, im więcej hajsu masz tym rozrzutniej go wydajesz na swoje fanaberie i rzeczy "must have", które w ogóle nie są potrzebne. 3k na mieszkanie i rachunki, 1.5k na jedzenie (to i tak dużo), bilet miesięczny ze 150zł, no i masz ponad 1k na resztę - czyt. to co jest potrzebne, albo zachcianki. No chyba, że co tydzień kupujesz nowe ciuchy i buty i jesteś stałym bywalcem
@yggdrasil: ło #!$%@?, to jak Ty żyjesz xD ja nie odmawiając sobie tego legendarnego sushi po wzroście st00pek nadal wydaję 8k na dwie osoby miesięcznie, w tym jest rata kredytu i wszystkie inne opłaty
@Reelag:

Nie wiem jaki masz standard życia, ale te 3k na mieszkanie to już bardzo spoko budżet. Jakby Cię interesowały dzielnice poza okolicami centrum to o wiele taniej da się coś dorwać pewnie.
@A_Duda: Praca w Gdyni. Na mieszkanie chciałbym przeznaczyć trochę więcej. Najlepiej Sopot, gdzieś blisko wody. Skoro się przeprowadzam to chciałbym wykorzystać fakt że jest blisko morza ;) Raczej stronie od imprez, jednak od czasu do czasu chciałbym gdzieś wyjść.
@nielu: Normalnie żyje, kredyt 2k, żarcie 2.5k, opłaty 1k, paliwo 0.5k, knajpy 1k, żarcie dla kotów 0.5k i masz już prawie 8k, dolicz jakieś hobby resztę odkładam na emeryturę i wakacje. No i przede wszystkim jak zarabiasz więcej to wydajesz więcej, kiedyś wydawałem 3.5k na dwie osoby wynajmując kawalerkę. Też się da. :)

Raczej stronie od imprez


@Reelag: To unikaj sopotu, poza tym ceny najmu Cię zabiją. Pomijając już, że
@0macias0: @yggdrasil @0macias0 Sopot znam najlepiej bo bywałem tam wielokrotnie na wakacjach xD Jak powiedziałem mieszkanie ma być możliwie blisko morza. Nigdy nie miałem okazji spróbować sportów wodnych i to może być doskonała okazja. Biuro ma być przy ulicy Rdestowej. Sam nie wiem, ciężki temat dla mnie. Nie spodziewałem się że mogę planować przeprowadzkę do Trójmiasta.
@Reelag: No tak tak, ale mówię o początku. Weź może na początek skromniej trochę, jak polubisz projekt to wtedy zawsze możesz wypowiedzieć umowę i znaleźć coś innego.

Synek to trzeba na spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Reelag: Samemu za 6k, jeśli żyjesz już na w miarę wysokim poziomie, będzie średnio. Samo mieszkanie sporo zje, kwestia dojazdów czy restauracji/rozrywek to kwestia paru złotych różnicy do innych miast wojewódzkich, ostatecznie dużej różnicy nie będzie
@Reelag: Windsurfing rzadko ludzie uprawiają w trojmiescie, predzej lecą na rewe gdzie maja więcej wiatru, rzadko obserwuje w ogóle by ludzie uprawiający sport wodny (poza pływaniem) wybierali plaże w trojmiescie ze względu na tłumy. Ze sprzętem musisz podjechać i gdzieś zaparkować a tutaj jest to praktycznie niemożliwe
@Reelag: Sporty wodny to tylko rewa, ewentualnie Sopot skż- ale na naukę jest to słabe miejsce bo jest głęboko.
Jak chcesz się nauczyć pływać na windsurfingu czy na kite serfingu to najlepiej idź na kurs na półwysep ( jak byś brał indywidualny to nie zgadzaj się na naukę do skutku, tzn. Pierwszy samodzielny hals i Elo).
Rdestowa to karwiny, aktualnie najbardziej zakorkowane miejsce na świecie
Ale z dzielnic północnych, które są