Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, mając na względzie opublikowane dziś/wczoraj listy emisyjne, jakie obligacje i kiedy (w lipcu czy w sierpniu) warto kupować?
Mam do ulokowania 120,000 zł, większość środków chcę trzymać przez wiele lat, może 20-25% z opcją wcześniejszego, opłacalnego spieniężenia w razie konieczności.

#pytanie #obligacje #obligacjeskarbowe #inwestowanie #inwestycje #finanse #oszczedzanie #oszczednosci

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62df16b018738dc4917618eb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki, mając na względzie opublikow...

źródło: comment_1658787525xcMtgrsSpAQpDYKsx33Q94.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania co na długo to edo i coi. Co na krótko to dor i ror. Te nowe tos tak ale są do kupienia w momencie najwyższej rentownosci i najniższej wartości obligacji czyli za jakieś 1,5 - 2 lata. Teraz ich nie kupować.
  • Odpowiedz
@puto: Hmm ale z tego co liczę, to w perspektywie ciut ponad roku i tak się EDO opłaca. Nawet przy wcześniejszym wykupie w 14 miesiącu już przeganiają, a w 15 miesiącu odjeżdżają - przy założeniu, że inflacja dalej będzie koło 10%.
  • Odpowiedz
Ja się wpakowałem w EDO, a teraz dokupię COI. Zakładam, że co najmniej 2 lata będę trzymał kasę na obligach. A później to będzie fajna opcja - jak będę potrzebował zrywam (swoje zgarnę za rok indeksowania inflacją), jak nie to może lecieć dalej na niezłym procencie.
  • Odpowiedz
najlepiej wejsc w coi? Czy Edo?


@Shatter: to już tam kwestia kalkulacji kiedy ewentualnie będziesz potrzebował bo różnica w wykupie jest spora tj 0,70zł i 2zł. Ale mircy tu liczyli że nawet jak po 2 latach będziesz robił wykup to się bardziej edo opłacają ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak po roku to pewnie COI, ale ja dla takiej kasy co może być potrzebna po roku to mam
  • Odpowiedz
@Shatter: mhm ( ͡° ʖ̯ ͡°) uj wi. Jak zatrzymają stopy w miejscu/zaczną je obniżać to wypada kupować i co miało spaść to spadło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@puto: @Shatter: @yegor-yan: jak coi sie moze bardzie oplacac jak tam nie ma kapitalizacji?
poza tym co to jest 2 zł przy koszcie jednostki 100 zl i zakladanej inflacji 10%? po drugim roku juz jestes na jakies 120 zł za jednostke, to 2zł to jest nic
  • Odpowiedz
w tym sęk. Jak ktoś nagle chce wykupić po 1-1,5 roku bo kasa potrzebna to lepiej COI na taką niepewną kasę.


@puto: tak a yegor napisal dokladnie odwrotnie Jak patrzysz na 1,5 lub 2 lata z hakiem to EDO. A 3-4 lata to zdecydowanie COI.
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania no rozdzielenie już zależy od ewentualnej szansy na potrzebę wyciagnięcia szmalu. Przy tym co napisałeś to zakladasz że 50% kasy nie będziesz potrzebował conajmniej 2 lata. 30% możesz potrzebować przed uplywem dwóch lat ale nie wczesniej niż powiedzmy rok. 10% (dor) najwczesniej mozesz potrzebowac za 9 miesiecy, a 10% (ror) mozesz potrzebowac szybciej niz 9 mc.
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania ja na przyklad cenie sobie elastyczność i nie mam checi do zakladania ze dwa lata nie bede używał "tej" kasy więc mam tylko coi, a reszta to dor i jakieś groszaki w ror co moze mi mogą być potrzebne za 6-8mc.
  • Odpowiedz