Wpis z mikrobloga

Ktoś pracuje w Holandii w IT? Macie jakieś ciekawe artykuły o zarobkach, życiu w tym kraju? Planuje przeprowadzkę i zastanawiam się, czy ma to sens. Praca dla firmy z NL. Możemy też pogadać na priv jeśli ktoś nie chce publicznie

#holandia #programista15k
  • 15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szmichal: za stabdardowe 60k eur gross/year cirzko sie tam zyje, jeszcze zalezy za ile bys mieszkanie mial. Jak cos to pm, i mozemy pogadac. Przy 90k dopiero ma to sens,
  • Odpowiedz
@szmichal: Pytanie za jakie pieniadze, jezeli Amsterdam to ponizej 90-100k EUR bym nie przyjezdzal, a i zalezy do jakiej firmy. Pytaj o co chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@oink_oink: Booking.com dla seniora placi 100-120k podstawy + 20% cash bonus + 30-40k USD/y stocku. W Uberze przekroczysz 200k, w Databricks i 250-400k EUR jak dobrze wynegocjujesz, w HFT oferty >500k EUR z bonusami nie sa rzadkoscia. Ot gowniane holenderskie firmy wciaz placa po holendersku, ale miedzynarodowe korpo placa znosnie
  • Odpowiedz
@lktr1

Ale kolega mówi o własnej działalności czy na kontrakcie.
Bo jak ktoś na kontrakcie da mi 60k netto za rok to #!$%@?ć bycie firmą jednoosobową za 90k na rok.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zarev: nie wiem czy mi sie wydaje ale prog wejscia juz na takie stanowiska w takich firmach jest wyzszymm tez sie trzeba wykazac, nie kazdy ma czym
  • Odpowiedz
@szmichal: zależy co masz robić, ja pracuje jako SDET i szału ni ma z zarobkami, szczerze mówiąc jak coś umiesz to w polsce można zarabiać podobnie albo nawet lepiej. Pytanie czy jedziesz za pieniądzem czy po prostu za zmianą otoczenia, bo samo mieszkanie w Holandii jest super, pieniądze takie se
  • Odpowiedz