Wpis z mikrobloga

DAX Futures - byki wygrały bitwę, a to ciągle za mało + wynik na DAX w 2022.
Oczekiwana siła popytu po złamaniu miesięcznej linii trendu faktycznie została zademonstrowana i rynek wyszedł też górą z formacji podwójnego dna. Pełny zasięg nie został jeszcze zrealizowany, a kupujący już zaczęli tracić grunt pod nogami.

Poziom 13547 nie został osiągnięty, zabrakło 101 punktów, więc „idealny short” nie wszedł. Po wybiciu z podwójnego dna kurs szybko wszedł w opadającą konsolidację w bardzo szerokiej i nieprzyjemnej do gry strefie oporowej.
Na H4 i H1 ta konsolidacja ma lekko opadający kształt, więc układ pasuje do przystanku przed kontynuacją w górę (flaga). Na niekorzyść kupujących przemawia jednak ten mocny opór widoczny na wykresie dziennym.
Gdybyśmy się trzymali wyłącznie wykresu tygodniowego, to wypadałoby uznać, że to niedźwiedzie jednak będą rozdawać karty, a cały ruch wzrostowy z poprzedniego tygodnia, był tylko ruchem powrotnym do przełamanej linii szyi formacji głowy i ramion z cen zamknięcia (ciągłe linie na tygodniówce). Taka optyka nakazywałaby otwierać S już przy obecnych poziomach i wsadzić stopa nad maksima ze środy, celując ponownie w 9995. Problemem jest tylko ten „niewykończony” ruch w górę, więc wstawię zlecenie przy 13293 licząc, że rynek ponownie spróbuje podejścia.
Gdyby rynek po zejściu do dolnej granicy kanału widocznego w detalu H1 zaczął dynamicznie odbijać, to przesunę SL na punkt wejścia, a nowe zlecenie dla pozycji krótkiej wsadzę na 13759, ale to raczej będzie już zabawa na sierpień (jeśli w ogóle rynek miałby tam się doczołgać).

Osobiście w tamtym tygodniu miałem zajęte 4 pozycje intra, z których uzbierałem 218 punktów (3 zyskowne i 1 na BE (L57.5, S92.0, L68.5, L0.00), zamknięta została też krótka pozycja z czerwca, która przeleciała z 13411 do 12880. Dzięki temu mój wynik na DAX w tym roku przekroczył 3500 punktów (dokładnie 3511,5), a 90% tegorocznych pozycji zostało zajętych po 20 lutego 2022.

Historia wpisów po sznurku
20 lutego 21 lutego 23 lutego 4 marca 6 marca 13 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 9 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 8 maja 15 maja 22 maja 5 czerwca 12 czerwca 19 czerwca 26 czerwca 3 lipca 10 lipca 15 lipca 17 lipca

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
DJ007 - DAX Futures - byki wygrały bitwę, a to ciągle za mało + wynik na DAX w 2022.
...

źródło: comment_1658693498RdQTmkNO03Njq4pdSOZtCz.jpg

Pobierz
  • 5
@DJ007: 13430 już jest więc sądzisz że będzie szło dalej aż do ~13750?? Czemu mi się wydaje że to jest sztuczne? I dziwne że jeszcze nie gruchnęło??
Czemu mi się wydaje że to jest sztuczne? I dziwne że jeszcze nie gruchnęło??


@merti: Opadające konsolidacje w takim kształcie bywają czasem przystakiem przed ruchem UP. Obecnie prawdopodobnie się to dzieje i był pierwszy krok. Zasięg nie musi się wypełnić w punkt, bo to nie apteka i nie przewidywanie jutra, a czysta spekulacja na podobnych historycznych ruchach.
Ja bardzo staram się wyłączać to co mi się wydaje lub nie wydaje i