Wpis z mikrobloga

Nie poszło mi najlepie na maturze i nie dostałem się na studia tam gdzie chciałem.Chyba podejde do matury jeszcze raz za rok a w tym czasie pójde na miesiąc do wojska,poucze się sam i chyba wyjade na troche do niemiec by zarobić.Czy na studia w ogóle opłaca się isć?Bardzo lubię informatykę(szczególie pisanie linijek w jsie) i nie wyobrażam się sobie gdziekolwiek indziej.

#wojsko #informatyka #matura #programista15k
wilk633 - Nie poszło mi najlepie na maturze i nie dostałem się na studia tam gdzie ch...

źródło: comment_1658680682m9URlUH3QJ9oaYp0TaffiQ.jpg

Pobierz
  • 23
@wilk633: Do pisania linijek w jsie potrzebne są studia? Znam gościa, który pisze właśnie takie linijki i bez studiów po 2 latach pracy miał 15k i to było kilka lat temu.

Choć jak lubisz informatykę to nie zawadzi pójść na studia nawet jakbyś miał rzucić. Przynajmniej zobaczysz z czym to się je.
@jadezagranice: absolutnie nie zamierzam porzucać informatyki,po prostu zastanawiem się czy nie lepiej było by np pójśc na jakieś płatne szkolenie
Tak w ogóle skończyłem technikum informatyczne(i jako jedyny z klasy zdałem wszystkie egzaminy) i jestem pewien że informatyka to jest to co chcę robić
@wilk633: Informatyki i tak nie warto studiować na polskich uczelniach, pójdź na coś koło informatycznego co nie będzie straty czasu, a rozwinie cie. Przykładowo elektronika, telekomunikacja, nawet jak lubisz matematyka. Studia informatyczne to fajnie wygląda na MIT czy jakim Princeton w USA, a w Polsce będziesz się tylko #!$%@? na #!$%@? syllabusa, niski poziom dydaktyczny i sfrustrowanych prowadzących. Co prawda sfrustrowanych u siebie nie spotkałem ale poziom dydaktyczny był słaby, syllabusy
@Anakee: a ile ogolem znasz ludzi zarabiajacych powyzej 20k? Bo ja 100+ i moze 1-2% z nich ma studia. I sa to ludzie z calego swiata, nie tylko z polski. Zaden z moich klientow zarabiajacych dziesiatki mil rocznie nie ma studiow. W wiekszych firmach z ktorymi wspolpracowalem studia mieli tylko jacys szeregowi pracownicy, a wszystkie dobrze platne stanowiska mieli ogarnieci ludzie bez studiow. Bo studia pokazuja ze jestes dobry dronem, ale
@Oskariat: Jak są to ludzie z całego świata, to powyżej 20k możesz zarobić na magazynie przy nadgodzinach w Skandynawii xD Debilny, anegdotyczny wysryw, który ma chyba służyć do ochrony kruchego ego osoby, która nie skończyła dobrych studiów.

Zaden z moich klientow zarabiajacych dziesiatki mil rocznie nie ma studiow.


A mówimy o pozycji inżynierskiej, czy #!$%@? jakimś #!$%@? CEO? Uwaga, to nie są stawki nawet przy najwyższych grade w faangu w USA
@RapIArbuzy: nie no wiadomo, w kazdej branzy, IT szczegolnie, studia sa bardzo wazne :) Na pewno lepiej poswiecic 3-5 lat na studia niz w tym samym czasie zbierac realne doswiadczenie. Studia zapewniaja wiedze tajemna niedostepna w zaden inny sposob.

Kiedy klient zatrudnia mnie na kontrakt za $300k, zawsze pyta jakie studia skonczylem.

Co ciekawe masz taka sama opinie o studiach w polsce jak ja, a glownie o tym pisalem. Jesli mowimy
czy #!$%@? jakimś #!$%@? CEO?


@RapIArbuzy: a myslisz ze #!$%@? CEO od urodzenia byl CEO? Przeciez jakos musial do tego dojsc.

Sens mojego #!$%@? jest taki, ze papierek #!$%@? a nawet przecietnej uczelni jest bezuzyteczny. Szczegolnie w branzy IT #!$%@? klienta z USA obchodzi ze skonczyles jakas gowno uczelnie w polsce xd
@Filipterka25: #!$%@? czy wy serio nie potraficie czytac? ja mowie tylko ze papierek z #!$%@? polskiej uczelni sie nie przydaje. nie mowie ze brak papierka czyni cie ceo/milionerem. nikt nie patrzy na papierek, nie ucza tam tez nic czego nie mozesz sie nauczyc na wlasna reke.
. nikt nie patrzy na papierek, nie ucza tam tez nic czego nie mozesz sie nauczyc na wlasna reke.


@Oskariat: A powodem braku ludzi z papierkiem wśród CEO wynika z czego?

I nie żeby coś, ale jest znaczna różnica między mirkiem, co się nauczył jakiegoś ruby on rails na butkampie, a mirkiem który wypracował myślenie algorytmiczne na MIMUW-ie. Eh, wy to lepiej byście te bajty pisali.
mirkiem który wypracował myślenie algorytmiczne na MIMUW-ie


@Filipterka25: Widze ze zajebiscie ogarniasz branze jesli myslisz ze potrzebne jest myslenie algorytmiczne po MIMUWie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Duzo bardziej przydaje sie 5 lat doswiadczenia.
a ile ogolem znasz ludzi zarabiajacych powyzej 20k? Bo ja 100+ i moze 1-2% z nich ma studia.


@Oskariat: sporo, siedzę w IT ponad dekadę. W sumie obecnie każdy senior na B2B tyle zarabia
nie no wiadomo, w kazdej branzy, IT szczegolnie, studia sa bardzo wazne :) Na pewno lepiej poswiecic 3-5 lat na studia niz w tym samym czasie zbierac realne doswiadczenie. Studia zapewniaja wiedze tajemna niedostepna w zaden inny sposob.


@Oskariat: studia całkiem sprawnie odsiewają debili. To nie 0-1 tylko prawdopodobieństwo. To, że ktoś dobrze klepie kod i zarabia dużo na zdalnej pracy nie znaczy, że przestał byc debilem i chciałbym z nim