Wpis z mikrobloga

Tymczasem ekspert z Wyborczej mówi, żeby nie śmiać się z flipperów, którzy wiążą koniec z końcem xDDDD


OFC w artykule dalej znajduje się też opinia HRE w postaci "będą rosnąć"
https://wyborcza.biz/biznes/7,147758,28697655,sos-dla-rynku-nieruchomosci-mieszkania-pod-woda-ale-mamy-plan.html
#mieszkanie #mieszkania #inwestycje #nieruchomosci #gospodarka #flipperzy #natropieflipperow
Reepo - Tymczasem ekspert z Wyborczej mówi, żeby nie śmiać się z flipperów, którzy wi...

źródło: comment_1658657603CDMXoaN9ner6nr0cbg5ZgN.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

żeby nie śmiać się z flipperów, którzy wiążą koniec z końcem


@Reepo: bo to wcale nie jest śmieszne. wyobrażasz sobie, jak będzie wyglądała Polska, jeśli rynek flipów się załamie i fliperzy znikną z rynku? co stanie się z tagiem #nieruchomosci? jak wówczas banki zarobią na ośmiorniczki?
  • Odpowiedz
@Reepo: Na rynku została teraz masa fliperów z pikaczufejs, którzy wierzyli, że ich tandetny remont podnosi wartość nieruchomości, a w praktyce zyski wynikały z tego, że w czasie remontu ceny mieszkań zdążyły wzrosnąć.

No i zostały takie bidoki z gorącym kartoflem, który można opchnąć tylko młodym ludziom z kredytem, bo fundusze zupełnie nie są czymś takim zainteresowane. A zdolność spadła o połowę.

Można też wynająć, ale nie taki był plan,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mickpl: ale masz mokry sen

primo flipperzy nie zarabiali jakiegos ulamka na tym ile wzrosla wartosc przez 3mc czas remontu. Słyszałem historię Flipper kupuję za 7000 za metr, remont jest wart w przeliczeniu 1000 za metr, wystawiał 13 tysięcy za metr, a jakiś debil kupował 12 tysięcy bo dobra lokalizacja

Po drugie Flipper który już się obracał na rynku po prostu miał gotówkę i o kredytach już dawno zapomniał
  • Odpowiedz
@theoforos1: No to nawet 2 lata temu, ale to nadal ogromny wzrost. I jak rozumiem deweloperkę, to tak nie kumam ludzi którzy se wołają za okropne rudery po babci w wielkiej płycie po 5-6 koła, albo fliperków co wystawiają po 9 koła z metra za mieszkanie w kamienicy i to nawet nie w centrum, tylko gdzieś na Zatorzu czy innym zadupiu xD Kto to niby kupi? A niech giną
  • Odpowiedz
@cocieboli: najtaniej mizeszkania od dewa w 2014-2015 byly po 3k i to na hubalczykow - gdzie teraz sa najdrozsze :) potem 2016-2017 byly po 3.5 k i wisialy ogloszenia dluuugo . :) wiem bo po tyle bralem - wzrost kosmiczny bo pol roku temu sprzedalem za 6.5k za m2.... to co kupilem po 3.1 k zl... wydalem na urzadzenie ikea style - ale wynajem szedl i 2/3 kosztow z tego
  • Odpowiedz
@theoforos1: No i dobrze, bo powariowali i to ostro. Nic w tym mieście się takiego nie wydarzyło w ciągu 2 lat, żeby faktycznie mieszkanie tutaj było bardziej atrakcyjne, a co za tym idzie ceny nieruchomości wyższe. Ja władowałam kasę przeznaczoną na wkład własny w obligacje i wynajmuję dalej.
  • Odpowiedz
@cocieboli: maja koszta obslugi dlugu potezne :) wszystkie te male pseudo firmemki padna jezeli nie sprzedadza . dla nich z kosztami dzialnosci to 10% rocznie , nie moga pozwolic sobie na trzymanie nieruchomosci zbyt dlugo - a zainteresowanych brak . stad wiem ze wlasnie jedno takie gowno nie splacilo raty kredytu :) Sireleccy zobacz ile juz rabatow daja... kierecki itp to samo . jeszcze rok temu zpomnij o negocjacjach -
  • Odpowiedz
@theoforos1: Wiem, widzę. Ogólnie od miesiąca na fejsie mam same reklamy od deweloperów xD gdzie nigdy przenigdy nie miałam. A Granit jeszcze buduje Wileński Park xD #!$%@? kto by chciał tam kupić mieszkanie i to jeszcze po 7-9 koła za metr. Ja tam unikam tego rejonu jak mogę, bo same menele i patola, a oni tam „luksusowe” mieszkania budują xD
  • Odpowiedz
@cocieboli pod wynajem blisko dworca i centrum ok . Do mieszkania nie , bo sam beton i patola obok . Zresztą tam już zastuj totalny jak chodzi o sprzedaż... A oni tam tego jeszcze od groma maja do wybudowania
  • Odpowiedz