Wpis z mikrobloga

@Wychwalany stety niestety piszę z własnego doświadczenia i właśnie dużo wyższy wiek rodziców spowodował brak zainteresowania moim życiem. Może to specyficzna sytuacja bo mam też kilkanaście lat młodsze rodzeństwo które patrząc teraz z perspektywy czasu było lepiej ogarnięte w analogicznym wieku. Inna sytuacja jest na pewno gdy to pierwsze dziecko pojawi się po 40 natomiast dla mnie to pewnego rodzaju krzywda, bardzo możliwe że indywidualna dla mojego przypadku ale jednak
@jmuhha: Urodziłam pierwsze dziecko w wieku trzydziestu dwóch lat i to już wydaje mi się późno. Miałam stabilną sytuację finansową dość szybko i nie wiem na co czekałam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po czterdziestce największym problemem wydawał by mi się brak potrzebnych pokładów energii do wychowywania dziecka.
@jmuhha: Biologicznie dla kobiety (i trochę dla mężczyzny, ale w dużo mniejszym stopniu) jest to kiepska decyzja, szczególnie jeśli to pierwsze dziecko - stosunkowo wysokie ryzyko chorób, szczególnie ZD.
W normalnym kraju miałoby to sens - robisz duży pakiet badań prenatalnych i terminujesz ciążę jeśli wyjdą niepomyślnie. A w Polsce... najwyżej sobie zrujnujesz niespodziankę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Osobiście widzę sporo plusów na innych płaszczyznach, ale wszystko
@jmuhha moja mama urodziła brata jak miała 45 lat lekarz sugerował aborcję bo będzie down

Jest zdrowy. Natomiast z uwagi na fakt że jest między nami duża różnica wieku jest strasznie rozpieszczany. W wieku 8 lat dostał quada jak w tych memach. Komórki używa od wieku 4 lat. Nie wiem co z niego wyrośnie.