Wpis z mikrobloga

@jmuhha: jesli przez 40 lat zycia nie dales rady zostac sredniozamoznym czlowiekiem to natura ci cos podpowiada. Jesli masz hajs, rowno podsufitem i partnerke z tym samym, trzymacie sie bardzo zdrowo przez 6 miechow potem probujecie. Jak juz zajdzie, 6 tygodniwy test, potem 12 tygodniwy testy na patau,downa, jakis trzecie niepamietam rozwiewa wszystkie watpliwosci. W cywilizowanych krajach mowi ze otwarcie z obecnymi zdobyczami medycyny do 45 roku zycia partnerki, mozna probowac
  • Odpowiedz
Wcześniej jest lepiej przede wszystkim dla dziecka ale to nie znaczy że po 40 nie można. Czasem sytuacja jest taka dopiero po 40 jest się rodzicem i trzeba spić tą śmietankę co wcale nie oznacza że jest tak źle jak tu niektórzy napisali.
  • Odpowiedz
@jmuhha: Zależy, czy po 40 będzie pierwsze dziecko czy kolejne. Wydaje mi się, ze lepiej jak kolejne, bo rodzice bardziej dojrzali, ale tez doświadczeni i z większym chillem niż tacy, co pierwsze dziecko im się urodziło jak byli po 40. Plusem może być właśnie stabilna sytuacja zawodowa, poukładane w głowie, większa szansa stałości związku. 40 to jeszcze nie tragedia przecież.
  • Odpowiedz
Na upartego można by podciągnąć, że bardziej stabilna sytuacja materialna zazwyczaj w tym wieku czy coś ale poza tym same minusy


@robertx: Mi się wydaje że jak ktoś ma mieć stabilną sytuację to ma ją niezależnie od wieku i osiągnięcie 30 czy 40 lat nie sprawia że z nieba nagle ktoś ma wszystko fajnie i wszystkie problemy znikają.
Ewentualnie jakiś ułamek ludzi który postanowi coś zrobić i jeszcze mniejszy ułamek tym
  • Odpowiedz
@jmuhha: gniję w środku jak widzę na tinderze laski po 40, które nie mają, a chcą bombelka. Tak jakby chcieć kupić mieszkanie w konkretnej okolicy, ale czekać 10 lat, żeby podrożały i zostały same najgorsze.
  • Odpowiedz
@jmuhha: nie musisz wychowywać gówniaka, może iść do pracy i na ciebie zarabiać () ale podobno łatwiej 40 latka urodzić niż z domu wywalić ʕʔ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jmuhha: pierwsze dziecko to już bardzo późno. Drugie to zawszę rodzeństwo, ale niestety duże ryzyko chorób genetycznych. Z plusów to musisz o siebie dbać i wolniej się starzejesz niż rówieśnicy. Chyba że masz #!$%@? na siebie to nie ma sensu, bo w wieku 50 lat zostaniesz z 10 latkiem kiedy inni zostają już dziadkami
  • Odpowiedz
W normalnym kraju miałoby to sens - robisz duży pakiet badań prenatalnych


@caslin: w polsce pobierasz próbkę krwi w 10 tygodniu i masz wynik na niemal wszystkie wady genetyczne z dokładnością 99,99999%. Czym zatem jest ten twój wielki pakiet badan?
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Moja kuzynka wydała 3k na badania prenatalne, bo dziecko miało podejrzenie ZD. Może starszym matkom się je refunduje, ale nie chcę wchodzić w ten temat.
Wiesz, problem jest taki że dostajesz wynik tych wszystkich wad genetycznych i... nic. W większości przypadków nie da się nic z tym zrobić, rodzisz takie jakie wyszło. W innych krajach badania prenatalne są płatne, ale przynajmniej ich wynik jest w stanie pomóc podjąć jakąś decyzję.
  • Odpowiedz