Wpis z mikrobloga

ITT: wszędzie lewaccy programiści, popierający wysokie opodatkowanie, ale jakimś cudem siedzący na B2B zamiast umowy o pracę po to, żeby płacić niższe podatki xDDD


@Lugi: czaisz, że są ludzie, którzy nie popierają 500+ a je pobierają? Czy mieści ci się taka sytuacja w tej prawicowej główce?
  • Odpowiedz
ale jakimś cudem siedzący na B2B zamiast umowy o pracę po to, żeby płacić niższe podatki xDDD


@Lugi: do 2016 pracowałem na etacie. Od 2016 przeszedłem na B2B i to nie przez wysokość podatków, tylko przez to, że nie zgadzam się z populistami z PIS i nie będę im pomagał #!$%@?ć kraju ani minuty dłużej niż trzeba. To nie kwestia socjalizm-kapitalizm, tylko populizm-normalny rząd.

Reszta wali kody bez sensu, byle
  • Odpowiedz
@Fortis_ chłop nawet nie wie jak bardzo się myli xD i najlepsze że nigdy się nie dowie, bo siedzi w piwnicy i nigdy nie trafi do pokoju gdzie siedzi ekipa programistów i rozmawia o polityce ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
osoba uważająca, że jedyny czynnik wpływający na poglądy to czysty dziecinnie pojmowany egoizm ma wąskie horyzonty.


@tell_me_more: jak widać zwiększanie podatków ma bardzo zbawienny wpływ na naszą służbę zdrowia, sądy i policję. Osoba dobrze zarabiająca nie ma problemów, by się dokładać. Problem ma, bo i tak korzysta z prywatnych lekarzy, a na policję nie ma co liczyć. Naszed super wojsko, co pochłania 2% PKB wystarczy postawić przed granicą i już
  • Odpowiedz
Jest dokładnie odwrotnie. Im człowiek mniej zarabia, tym bardziej narzeka ile to mu państwo zabiera.


@kurczok: bo bogatsi zamiast narzekać to działają nad "optymalizowaniem" podatków xD

@jankes83: nie ja, zawodnicy powyżej którym odpowiadam xD
  • Odpowiedz
Osoba dobrze zarabiająca nie ma problemów, by się dokładać


@dafto: jak porównasz systemy ochrony zdrowia w krajach gdzie jest całkowicie sprywatyzowany z krajami gdzie masz prywatny i publiczny - to prywatny działa lepiej tam, gdzie jest też publiczny [1]. Regulacja + tańsza konkurencja oznacza, że prywaciarze nie mogą robić takich przekrętów jak w USA gdzie za RTG złamanej nogi zapłacisz bez ubezpieczenia tysiące dolarów.

Więc tak - całkiem nieironicznie jako osoba dobrze zarabiająca wolę, żeby był system publiczny choć rzadko z niego
tellmemore - > Osoba dobrze zarabiająca nie ma problemów, by się dokładać

@dafto: ...

źródło: comment_1658569678HjWQkNKiymlqCdDbIUzRZu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
czaisz, że są ludzie, którzy nie popierają 500+ a je pobierają? Czy mieści ci się taka sytuacja w tej prawicowej główce?


@sebusik: bo są zazwyczaj pracujący, i zdają sobie sprawę że ten program sobie de facto sami fundują. Co innego hipokryta wykopek programista, który dołoży się do programów społecznych tylko i wyłącznie pod warunkiem że inni też się dołożą, gdy im tak przykaże rząd xD
  • Odpowiedz
Co innego hipokryta wykopek programista, który dołoży się do programów społecznych tylko i wyłącznie pod warunkiem że inni też się dołożą, gdy im tak przykaże rząd


@Lugi: gdzie tu typie hipokryzja xD losowych słów używasz, żeby brzmiało mądrze?
  • Odpowiedz
@Lugi No widzisz a ja mam przez całe życie odwrotnie. Dopóki nic nie zarabiałem byłem za Korwinem (liceum), a z każdym kolejnym rokiem, zmianami firm, podwyżkami coraz bardziej "lewicuje"
Bo obciążenia podatkowe wcale w Polsce nie są jakieś gigantyczne, problemem jest ze ta kasa z podatków jest zwyczajnie źle wydawana i przepierniczania.

Jestem przeciwko rozdawnictwu i wolałbym żeby ta kasa była po prostu lepiej dysponowana
  • Odpowiedz
@Apdl: Po prostu ktoś kto ma lewicowe poglądy i głosuje na lewicowe partie. W Polsce to w sumie tylko Lewica jest lewicowa, ale druga w kolejności jest PO.

Osobiście, jako programista uważam że kasy mi nie brakuje i to czy mi ktoś podniesie podatki w stylu Nowego Ładu mi nie przeszkadza. Przeszkadza mi kiedy jest to robione w takie beznadziejny sposób w jaki to zrobił PiS, czyli po pól roku mamy tysiące poprawek i w sumie to zniesiony został w większości ¯\_(ツ)_/¯

Podobnie uważam o 500+, idea dobra, ale wolałbym żeby to była zniżka z podatków, a nie do
  • Odpowiedz
@Lugi: B2B opłaca się dopiero od 15k wzwyż, więc zdecydowanie "większość" programistów nie siedzi na B2B. Dodatkowo jeśli np. wykorzystujesz dużo chorobowego albo planujesz mieć dzieci średnio się to opłaca.
  • Odpowiedz
@Lugi: nie, w pewnym momencie po prostu stwierdzasz, że prywatnego odrzutowca sobie i tak nie kupisz, drugim billem gatesem nie zostaniesz a pieniędzy masz tyle, że można z nimi zrobić coś dobrego dla innych ludzi. Wtedy często zostajesz tym legendarnym wstrętnym lewakiem. Zaczniesz się obracać wokół ludzi zarabiających 40-120k miesięcznie to też zaobserwujesz to zjawisko. Podpowiem też, że w tej grupie ludzi szukanie stereotypowego prawaczka to raczej szukanie igły w
  • Odpowiedz
@sebusik: ktoś, kto chce oddawać swoje pieniądze żeby pomóc społeczeństwu tylko i wyłącznie wtedy, gdy inni również to zrobią jest dla mnie hipokrytą

Wtedy często zostajesz tym legendarnym wstrętnym lewakiem.


@Strahl: Wstrętny lewak to osoba która za wszelką cenę próbuje odgórnie narzucić swój światopogląd innym, zresztą wstrętny prawak robi to samo. Nie każdy musi być moralnie dobry, i ja osobiście uważam że ma do tego prawo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fortis_: ja byłem programista, teraz inżynier systemowy( ͡° ͜ʖ ͡°) nie popieram rozdawnictwa, wędka, a nie ryba. Sprawne, proste państwo bez chmary urzędników, posłów, ministrów i multum spółek SP. Place w uj podatków, staram się dbać o moją okolice( np zbieram śmieci po śmieciach Itp. planuję wolontariat jakiś, jak dzieci trochę podrosną). Kiedyś kuc i dalej jestem za wolnością, niestety korwiny i reszta to zgniła dostając
  • Odpowiedz
Ty serio uważasz że w usa jest wolny rynek medyczny?


@dafto: jest brak regulacji. A że to prowadzi do oligopolu i wyzysku a nie do wolnego rynku to ja wiem, ale przekonaj do tego prawaków :)
  • Odpowiedz