Wpis z mikrobloga

@przegro_pisarz: Zamiast czytać gówno książki typu "jesteś zwycienscom" i gadać jak robot odtwarzający skrypty z książki to prostu zacznij z ludźmi rozmawiać. No chyba że nie masz nic ciekawego do powiedzenia... Ale wtedy żadna książka czy cokolwiek ci nie pomoże
@asdfghjkl: to gdzie? jak mam zagadywać ? Jak się ubrać? Co mówić? Jaki ton głosu? Gestykulacja, mimika twarzy?

Wyszedłem dzisiaj, ale później od innego eksperta się dowiedziałem, że to trzeba jechać do miasta o 21, ale szczegółowym jak to robić by nie zostać olanym lub zbytym od razu to nie znam. Żeby poznać kogoś przez internet to trzeba mieć 150iq 10%BF zarobki 20k USD ja miesiąc, samochody i wyższe wykształcenie
@przegro_pisarz: Z takim nastawieniem to nie ma dla ciebie nadziei. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozmowa to prosta rzecz. Składa się w zasadzie z dwoch rzeczy. Pytań i odpowiedzi. Jeśli nie masz w sobie ciekawości drugim człowiekiem to ciężko będzie rozmawiać. Będziesz jak automat który odpowiada na zadanie pytania i zabija możliwość rozwoju dyskusji w zarodku.
@asdfghjkl: Zapalnikiem do rozmowy może być cokolwiek. Głupie pytanie o pogodę. Podtrzymanie rozmowy wymaga już więcej wysiłku i tej ciekawości drugim człowiekiem. Tym co myśli, ma do powiedzenia. Bez tego będziesz tylko wygłaszał monologi bez dalszego pola do rozwoju dyskusji
@asdfghjkl: a jak ja zadawałem pytania to eskperci się czepiali, że za ankietera robię.

Zapalnikiem do rozmowy może być cokolwiek. Głupie pytanie o pogodę.


@asdfghjkl: pytałem o pogodę i nic to nie dało.

Tym co myśli, ma do powiedzenia


@asdfghjkl: jak to osiągnąć skoro pierwsze co się dostaje to: " spadaj" " mam chłopaka" " idź stąd" " kto cię tu przysłał?" Albo nie słyszą czy uciekają od razu
@przegro_pisarz: Może ludzie wyczuwają w tobie desperacką chęci rozmowy i zwyczajnie ich to denerwuje. Obejrzyj trochę filmowe na YT gdzie prowadzone są dyskusje . Albo posłuchaj na ulicy czy w komunikacji miejskiej jak ludzie rozmawiają. Niestety sztuczność rozmowy wielu ludzi denerwuje. Widać że nie ma w tym zainteresowania czy emocji i faktycznie można odnieść wrażenie że rozmawia się z ankieterem czy akwizytorem który chce ci garnki wcisnąć. Sam tego nie lubię
@przegro_pisarz: Zastanów się czy w ogóle chcesz faktycznie z kimś rozmawiać. I dlaczego. Jeśli chcesz to zrobić tylko bo inni tak robią i "tak robią normalni ludzie" to może lepiej nie rozmawiać ( ͡° ͜ʖ ͡°) może to nie dla ciebie. Rozmowa to relacja dwustronna i jaki jedną ze stron stwarza wrażenie nie zainteresowanej to rozmowa przestaje być rozmową i zaczyna męczyć. Takie rzeczy się czuję.
@przegro_pisarz: oczywiście masz rację; wiele osób nie jest dobrych w prowadzeniu rozmowy, jedni mają naturalnie skill do robienia tego, a jeszcze inni mają po prostu dobrą gadkę do gadania losowych rzeczy i nie czają się z robieniem tego (najlepiej jest przebywać wśród takich osób żeby wyłapać niektóre rzeczy), natomiast popularną i dobrze ocenianą książką odnośnie tego tematu jest "jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi"
@przegro_pisarz: Obserwuj innych ludzi jak rozmawiają i może zaczniesz widzieć co robisz inaczej i co denerwuje ludzi w tobie. Znałem kiedyś dziewczynę co też nie umiała w rozmowy i ona mówiła jak do dzieci. Albo nie wiedziała kiedy skończyć temat. Wygłaszała monologi wcale nie słuchając rozmówcy. Takich ludzi się zwyczajnie nie lubi. Czujesz bezsens i zmarnowany czas wiedząc że drugiej strony nie interesuje co mówisz a dyskusja ciągnięta jest na siłę
oczywiście masz rację; wiele osób nie jest dobrych w prowadzeniu rozmowy, jedni mają naturalnie skill do robienia tego, a jeszcze inni mają po prostu dobrą gadkę do gadania losowych rzeczy i nie czają się z robieniem tego


@emmanatorr: właśnie z obserwacji to wywnioskowałem, oraz po pisaniu chociażby na wykopie

"jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi"


@emmanatorr: szczerze czytałem. Minęło pół roku o nie odmieniła mojego życia. Ostatnio robiłem rozdajo
@emmanatorr: no nikt nie uwierzy, że praktykowanie nie pomogło. Jeśli nie pomogło to znaczy, że źle się robi, ale nikt z tego egzaminu nie zrobi ¯\_(ツ)_/¯. Ja mam umysł biedaka to ciężko mi się rozwijać i nie zmienia mi się mental. Wszystkie książki rozwojowe mają dobre opinie i 100% skuteczności
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przegro_pisarz: Książek nie polecę, ale jeśli chcesz być dobrym słuchaczem w rozmowie, to wystarczy słuchać, co mówi druga osoba i zadawać jej pytania, po których może rozwinąć swoją odpowiedź. Na przykład:
- Byłam dzisiaj w sklepie.
- Co ciekawego kupiłaś?
- Lody na promocji.
- O jakim smaku? / Jaka była promocja?

Oczywiście z umiarem, możesz też coś powiedzieć od siebie, żeby to nie wyglądało na przesłuchanie. Fajnie też, żeby druga
@przegro_pisarz: Jest książka „odwaga bycia nielubianym” z dobrymi opiniami i w której punkt wyjściowy to założenie, że wszystkie problemy ludzi są związane z relacjami interpersonalnymi. Ostatnio nawet jeden z Mirków chwalił, natomiast ja czytałem jakiś czas temu i nie powiem żeby była zła, ale spodziewałem się więcej. Możesz sobie o niej poczytać albo przeczytać darmowy fragment, gdzieś tam jest na necie i zdecydować
@emmanatorr: ja mam umysł biedaka to nie dla mnie takie książki. a wolę się nie męczyć przy czytaniu. Słuchałem audiobook " księga związków podrywu i seksu" bo jeden typ mi polecał i nie dotrwałem do końca a na przyspieszeniu słuchałem. Wiem, że nic nie robiąc zawsze będę biedny i sam, ale no trudno tak to już jest. Na początek chyba powinien przeczytać " bogaty albo biedny po prostu inni mentalie "