Wpis z mikrobloga

@Cesus1997: o, to jest właśnie największy minus o którym każdy mówi - musisz być tam 24/7, nigdzie nie wyjedziesz, gospodarka to całe twoje życie

I tu ja widzę w moich oczach proste rozwiązanie i nie do końca rozumiem czemu ludzie go nie stosują. A może część stosuje?

Jest tyle Ukraińców czy Białorusinów w Polsce, na wsiach też. Są sąsiedzi, rodzina. Dlaczego ludzie nie mogą np. na czas wakacji czy jakiegoś wyjazdowego
  • Odpowiedz
@hipotrofia: a co zrobisz ze zwierzętami starszymi, które mają niższą wydajność? Będziesz utrzymywać emerytki do śmierci mimo, że nie dają mleka? Co zrobisz z baranami, które będą Ci się rodzić ale nie dadzą mleka?
  • Odpowiedz
@luk04330: niee, myślałam o tym żeby samodzielnie strzyc owce, ale później zawozić runo do przetwórni i odbierać już taką gotową włóczkę. Moja babcia robiła w ten sposób 80 lat temu, woziła runo do Lwowa i po paru godzinach odbierała przerobione. W dzisiejszych czasach też jest taka opcja tylko łatwiejsza, bo są samochody.

Zdaję sobie sprawę ze spraw w tym artykule :( Wiem, że jedzenie mleka wiążę się z zabijaniem zwierząt. Dlatego
  • Odpowiedz
@hipotrofia: Jeśli chcesz iść w turystykę, warsztaty, rękodzieło i masz o tym wiedzę to już lepiej to brzmi. Z tego można jakoś zarobić na wsi a jak pyknie to nawet spoko pieniądze lecą. Jestem w trochę podobnej sytuacji i chciałbym zrobić to samo co Ty, także serio rozumiem co możesz czuć. Trzymam kciuki i jak coś to pisz.
  • Odpowiedz
@luk04330: dzięki!
Owce są super a ja bardzo bardzo kocham zwierzęta i kontakt z nimi daje mi bardzo dużo szczęścia - dlatego właśnie te owce i kozy to główna myśl. I nie trzeba kosić xD
Ale jestem też nowoczesną kobietą z mnóstwem pomysłów hehe i widzę mega dużo możliwości i potencjału w takim siedlisku na wsi. Owce to dla mnie hard part i od tego bym na pewno zaczęła. Umiem całkiem
  • Odpowiedz
@hipotrofia: Żeby wyżyć z wełny to byś musiała mieć tych owiec z 500. Sam mam 11 owiec to wełnę wywalam bo nawet mi się nie opłaci jej wozić do przetwórni. Lepiej hodować kozy i robić z tego sery bo sprzedaje po 80 zł za kg.Jedna koza ma tyle mleka co 5 owiec jak coś.
  • Odpowiedz
@luk04330: jak w stanie do zamieszkania to 200k, jak do remontu to widziałam i po 130k. Na tyle to nawet ja dostanę kredyt oO zależy mi na zadupiu nie przy głównej drodze. Żeby był obok las i odludzie. Ludzie są fuj plus na odludziu jest to lepsze turystycznie. Można se wykopać staw, wszystko można!
  • Odpowiedz