Wpis z mikrobloga

Znajomy miał wypadek przy pracy. Ogromna, wolnostojąca szlifierka taśmowa wciągnęła mu rękawice i zmiażdżyła trzy palce. Jeden wisiał na samej skórze.
Dziś zaczynałby urlop.
Nie był trzeźwy...
Uważajcie tam na siebie mirki.
#pracbaza
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@moll: Według mnie nie powinno, ale instrukcję bhp tworzysz na podstawie instrukcji producenta urządzenia. Gdyby nie miał rękawic to inspektor/prokurator mógłby się przyczepić, że było używanie niezgodnie z zasadami jakie określił producent, wtedy zaczyna się dyskusja i potrzebna dobra ocena ryzyka ¯\_(ツ)_/¯ A producent może sobie wpisać nawet, że masz mieć kombinezon na sobie
Tu przykład https://einhell.pl/instrukcje/download.php?file=4419255
  • Odpowiedz
@Ka4az: hm? ja tam z zaręczynowym problemu nie miałam xD pierścionek i obrączkę noszę na lewej dłoni, bo palce u prawej mają problem z krążeniem
  • Odpowiedz
@moll: Spokojnie to heheszki.

Swoją droga to ja się nie dziwie, że nie masz palca XD jak ja pracowałem to też kazali nosić rękawice przy elementach ruchomych, do momentu aż komuś nie wciągło, ale się maszyna zdążyła wyłączyć. A jak byk na karcie BHP nad maszyna „zakaz noszenia rękawic ochronnych” - ale mieli problem, że jak trzeba szybko coś przenieść to potem ktoś musi wyłączyć maszynę i założyć rękawice a
  • Odpowiedz
@Ka4az: ja po fakcie też się przestałam dziwić. Za to mój wypadek nikogo niczego nie nauczył i dalej noszą rękawice przy pile tarczowej...
  • Odpowiedz
@moll: Tam to w ogóle, ludzie o--------i tarzana na magazynie i rzucali paczkami żeby zmieścić, maszyny niektóre nie widziały serwisu od 20 lat i info „jak się zatnie to na włączonej maszynie musisz tam z tylu pasek klinowy przesunąć” No już to robie XD
  • Odpowiedz